Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
 • kõik maad
 • Ekskursioonid
 • Eksootiline
 • Kõik hinnas
 • Lastega
 • Rannapuhkus
 • Suusakuurort
 • Talv 2021/2022
ET
+372 6 235 777

Infolehed

Infolehed (reisid Tallinnast)

TERE TULEMAST PUHKUSEREISILE GRUUSIASSE!

Reisi õnnestumisele aitavad nõu ja jõuga kaasa TEZ Tour-i kohalik, vene ja vähesel määral inglise keelt kõnelev meeskond:

TEZ Tour GRUUSIA 24h infotelefon (suhtluskeel vene/inglise): +995 591 994 366

GRUUSIA REISIDE TOIMUMISE TINGIMUSED: 
Hetkel kehtivate Gruusiasse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt https://reisitargalt.vm.ee/riigid/gruusia/  Reeglid võivad muutuda.

Alates 10. eluaastast on kõigil, kes soovivad riiki siseneda kohustus esitada üks kahest dokumendist:

 • sertifikaat täieliku vaktsineerimise kohta, mis tõendab, et vaktsineerimine on lõpetatud vähemalt 14 päeva enne sisenemist (2 doosi, Johnson & Johnson vaktsiini 1 doos). NB! Kui koroonaviirus on läbi põetud ning seetõttu saadud vaid 1 doos vaktsiini, tuleb piiril kõigil (ka alaealistel) esitada koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivne PCR testi sertifikaat (aktsepteeritakse PCR-testi, mis ei ole vanem kui 72h  riiki sisenemisel). Vaktsineeritutel ei ole vaja teha Gruusias kolmandal päeval PCR kordustesti.

 • koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivne PCR testi sertifikaat (aktsepteeritakse PCR-testi, mis ei ole vanem kui 72h riiki sisenemisel). Kolmandal päeval peale piiriületust Gruusias tuleb teha omal kulul uus PCR-test.
  Testile saab registreerida meie kohaliku esindaja kaudu, testi hind vastavalt:
  - testi võtja tuleb hotelli – 35 USD per reisija
  - reisija viiakse testi tegema laborisse – 30 USD per reisija (edasi-tagasi transfeer on hinnas).

Alla 10-aastased ei pea Gruusiasse sisenemisel koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaati PCR- testi kohta esitama ning nad on vabastatud ka kohapealsest testimisest (3. päeval pärast piiriületust).

Ilma inglisekeelse tõendita reisijat pardale ei lubata.

Testi saab teha nt. SYNLAB, MEDICUM või CONFIDO tervisekeskuses, test on tasuline (hind orienteeruvalt 60 eur).  Inglisekeelse tõendi saab alla laadida testi.me telefonirakenduse kaudu tasuta.
Juhul kui lastel ei ole smart ID või mobiil ID koode ei saa testitulemuse tõendit alla laadida testi.me telefonirakenduse kaudu, sellisel juhul tuleb originaaltõendi väljaprint tellida laborist, kus test tehakse.

PCR testi tulemus ja vaktsineerimise tõend on saadaval allalaadimiseks/välja printimiseks www.digilugu.ee lehel.

GRUUSIASSE SISENEMISE ANKEET:
Enne lennu väljumist tuleb täita spetsiaalne e-vorm
aadressil https://registration.gov.ge/pub/form/8_protocol_for_arrivals_in_georgia/tk6157/
Ankeedis tuleb loetleda oma eelneva 14 päeva reisimise ajalugu ning teatada Gruusias viibimise asukoht.

Gruusia riigisisesed piirangud, mis kehtivad üleriigiliselt:
- maski kandmine avalikes siseruumides, ühistranspordis ja õues on kohustuslik, reegli rikkumisel on trahv 20 lari;

Alates 25.08-04.09.2021 on kehtestatud lisapiirangud:
-    toitlustusasutused on avatud kuni 22:00
-    keelatud on avalikud üritused, kontserdid ja festivalid;
-    ühistransport ei liigu (linnaliinibussid, marsruuttaksod, Tbilisi metroo). Taksoteenus on kättesaadav.

EESTISSE TAGASIPÖÖRDUMINE:
NB! Alates 21.04.2021 on vajalik täita enne tagasilendu elektrooniliselt Eestisse tagasipöördumise piiriületaja deklaratsioon
https://iseteenindus.terviseamet.ee/ 
Ankeeti saavad täita nii Eesti isikukoodiga inimesed kui riiki saabuvad välismaalased.
Palun hoia alles pärast ankeedi täitmist meiliga saabunud kinnituskiri! Täidetud deklaratsiooni kinnitust kontrollitakse lennujaama check-in lauas.

Piirangud Eestisse tagasi saabumisel: 
Gruusiast Eestisse tagasi tulles peab jääma 10 päevaks eneseisolatsiooni.
Seisuga 03.02.2021 kehtib eneseisolatsiooni aja lühendamiseks järgnev kord (saabudes nii Euroopa riikidest kui ka väljastpoolt Euroopat):
Inimesed, kes ei soovi olla 10 päeva pärast Eestisse saabumist eneseisolatsioonis, võivad teha Eestis esimese testi kohe pärast riiki saabumist ning teise testi mitte varem kui kuus päeva pärast esimese testi tegemist. 10-päevase isolatsiooni saab lõpetada ennetähtaegselt juhul, kui mõlema testi tulemus on negatiivne.

10-päevase liikumisvabaduse piirangu ja COVID-19 testimise nõudeid ei kohaldata (saabudes nii Euroopast kui ka väljastpoolt) isikutele, kes:
- on läbi põdenud COVID-19 haiguse ja arsti poolt terveks tunnistamisest ei ole möödunud rohkem kui kuus kuud;
- on läbinud COVID-19 haiguse vastase vaktsineerimise ja selle lõpetamise päevast ei ole möödunud rohkem kui üks aasta.

NB! Kuna info on pidevas muutuses on kõigil reisijatel KOHUSTUSLIK lugeda
Välisministeeriumi reisiinfot
https://kriis.ee/reisimine-riigipiiri-uletamine/reisimine-eestisse/kellele-piirangud-kohalduvad

REISIKS VAJALIKUD LISADOKUMENDID:
- SmartLynx Tervisemeetmed ohutuks reisimiseks 2021
Teave ohutumaks reisimiseks
- rangelt soovituslik on omada ka reisikindlustust

LEND
NB! Kliendil on kohustus kontrollida reisi väljasõidu aega lennujaama internetileheküljelt, reaalajas info on saadaval 24h enne lennu väljumist. https://www.tallinn-airport.ee/

NB! Lennujaamas ja lennukis on näomaski kandmine kohustuslik (alla 6-aastased lapsed näomaski kandma ei pea).

Reisijad saavad iseseisvalt lennule registreerida SmartLynx online check-in kaudu aadressil www.smartlynx.aero – online registreerimisel saab valida istekoha, tasuda lisapagasi eest ning tellida ka toitlustuse. Online registreerimine avaneb 72 h enne lendu ning on avatud kuni 4 tundi enne lendu.

Lennujaamas algab lennule registreerumine 2 tundi enne väljalendu ja lõpeb 45 minutit enne väljalendu. TEZ Tour kasutab oma reisidel Gruusiasse lennukompanii „SmartLynx Airlines“ lennukeid Airbus 320. Kõikidel lendudel on reisija- ja pagasiveoteenus turistiklassis. Lend kestab orienteeruvalt 3,5 tundi. Teenindus pardal on inglise- ja venekeelne, toitlustamine pardal ei ole hinnas. Pardal pakutavad söögid ja joogid on piiratud koguses. Toitu on võimalik lennule ette tellida, hiljemalt 48 tundi enne väljalendu lennukompanii toitlustaja FLYDINNER kodulehelt või online check-in lehel (72h - 48h enne reisi). Pardal saab tasuda sularahas EUR-ides ja pangakaardiga.

PAGAS
Registreeritava pagasi piirmäär on 20 kg reisija kohta. Alla 2-aastasel oma istekohata reisival lapsel võib kaasas olla kuni 20 kg kaaluv lapsekäru, muud äraantavat pagasit ega käsipagasit ei ole lubatud. Juhul kui pere pakib pagasi ühte kotti ei tohi koti kaal ületada 32 kg. Lisaks võib reisija salongi kaasa võtta ühe kuni 5 kg kaaluva käsipagasi, mille mõõtmed ei ületa 55/45/25 cm. Juhul kui pagasi hulk on lubatust suurem, tuleb tasuda lisakilode eest lennujaama check-in kassas või iseseisvalt SmartLynx ONLINE CHECK-IN lehel.
Lisa- ja eripagasi pardale võtmine sõltub võimalusest antud lennul ning vastutab lennufirma. Lisainfo.

Kõik terariistad (küünekäärid, taskunoad jms.) tuleb pakkida äraantavasse pagasisse. Käsipagasist võetakse need ära. Lennukisalongi saab kaasa võtta vaid piiratud koguses vedelikke (ka kreemid ja šampoonid), mis ei tohi olla suuremates kui 100 ml purkides või pudelites, pakituna omakorda 1 liitrises suletavas kilekotis (saab osta  lennujaamast).

Elektroonilised sigaretid ja nende lisaakud tuleb pakkida käsipagasisse. E-sigareti akusid on rangelt keelatud pakkida äraantavasse pagasisse kuna akudel puudub konkreetne väljalülitamise nupp ning surve tagajärjel võib aku iseeneslikult sisse lülituda, millest omakorda võib tekkida tulekahju pagasis.

Pagasi kättesaamisel kontrollige koheselt pagasi seisukorda ning vajadusel tehke kohe lennujaamast väljumata akt pagasi kahjustuse kohta. Pagasiga seotud kahjude korvamiseks on soovitav teha pagasikindlustus.

VIISA
Eesti Vabariigi kodanikel, Vene Föderatsiooni kodanikel ja Eesti mittekodanikust elanikel on sissesõit Gruusiasse viisavaba. Gruusiasse reisimiseks on vajalik kaasa võtta pass, mis kehtib vähemalt 3 kuud peale reisilt saabumist.
Vene kodanikele ja Eesti mittekodanikust nn. „halli passiga“ elanikele on vajalik kaasa võtta elamisluba (ID kaart) ja pass (kehtivus vähemalt 3 kuud pärast reisi).
Juhul kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või vanem, kellel on lapsest erinev perekonnanimi peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja. Volituse näidise ja lisainfo leiate SIIT.

ERIVAJADUSTEGA REISIJA
Enne reisi broneerimist tuleb reisikorraldajat teavitada puuetega ja piiratud liikumisvõimega reisijast, kelle reisimine on raskendatud põhjustatuna füüsilisest puudest, vaimsest puudest või kõrvalekaldest või mingist muust east tingitud tervislikust eriseisundist ja kelle tervislik seisund vajab lennufirma ja reisikorraldaja erilist tähelepanu. Samuti tuleb reisikorraldajale võimalikult varakult ette teatada erivajadusega reisija abivahendite (ratastool vms.) reisile kaasavõtmise vajadusest (hiljemalt 5 päeva enne reisi). Reisija puudest või erivajadustest lähtuvalt tehakse kliendile individuaalne reisipakkumine kuna erivajadusega reisija vajadused võivad erineda tavatingimustel pakettreisis sisalduvatest teenustest.

SAABUMINE JA TRANSFEER
Lennujaamas maandudes tuleb läbida passikontroll ning peale pagasi kättesaamist liikuda lennujaama esisel platsil asuva TEZ Touri infoleti juurde, kus teid juhatatakse transfeerbussidesse. Transfeere saadavad vene ja vähesel määral inglise keelt kõnelevad kohaliku TEZ Touri töötajad. Transfeeril jagatakse välja ka infomaterjalid, kus on kirjas ka infotunni toimumise aeg. Pakettreisi hinnas on grupitransfeer s.t sõit lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama toimub ühise turismibussiga, milles on optimaalne arv sama kuurorti hotellides majutuvaid reisijaid. Transfeeri pikkus on olenevalt hotelli asukohast kuni 1,5 tundi. Vähema ajakuluga mugavamaks reisimiseks on võimalik tellida individuaalne otsetransfeer, täpsem info reisikonsultandilt.

HOTELL
Hotelli sisseregistreerimine toimub iseseisvalt, reisivoucheri ja reisidokumendi alusel. Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele saab hotellitoad saabumise päeval alates kella 14:00st. Lahkumispäeval tuleb hotellitoad loovutada kell 12:00, olenemata tagasilennu ajast.

INFOTUNNID
Põhjalikuma ülevaate oma vaba aja sisustamise võimalustest saate infotundide ajal, mille toimumisajad teatatakse transfeeri ajal. Soovitame sellel kohtumisel osaleda, et teada saada olulisi fakte sihtkoha kohta, teavet ärasõidu korralduse kohta ning soovi korral küsimusi esitada. Puhkuse jooksul saate alati telefoni teel kokku leppida lisakohtumisi meie esindajaga.

EKSKURSIOONID
Teavet ekskursioonide ning muude väljasõitude kohta saate soovi korral infotunnis. Ekskursioonid on venekeelsed. Müük toimub infotunni ajal. Tasumine kohapeal eurodes, US dollarites või larides, sularahas.

RAHA
Gruusias on käibel lari (GEL), mis jaguneb 100 tetriks.
Kaardimakse võimalus on hotellides, suurtes kaubamajades ja restoranides, põhiliselt pealinnas ja suuremates linnades. Kaardimakse võimalus võib puududa väiksemates poodides ja ökonoomseks puhkuseks sobivates hotellides ja väiksemates linnades.
Sularaha vahetust saab teostada kohapeal valuutavahetuspunktides või pangas nii dollarites kui ka eurodes.

REISIKINDLUSTUS, ARSTIABI
Reisile minnes soovitame tungivalt vormistada kõikidele reisijatele reisikindlustus, mis kataks kulud tervisega seotud juhtumite, pagasi kadumise, varguse või rikkumisega seotud juhtumite korral, kui ka reisitõrke korral, kuna kõikide pakettreiside muutmine ja tühistamine on alati seotud kuludega.
Gruusias Eesti Haigekassa ei kehti. Sellest tulenevalt on kindlasti vaja vormistada reisi tervisekindlustus. Kui te peaksite vajama arstiabi, siis soovitame alati kohe ühendust võtta TEZ Tour Eesti esindajatega, kes saavad teid assisteerida ja juhendada. Juhul, kui on vaja teatud teenuste eest tasuda ning osta arsti poolt väljakirjutatud medikamente, tuleb kõik tšekid alles hoida ning Eestis esitada need kindlustusseltsile.

KOJUSÕIT
Kõikides hotellides on TEZ Touri infostend, millele ilmub teie ärasõidupäeva eelõhtul hiljemalt kell 20:00 info transfeeri aja kohta. Info saadetakse hotelli peakontorist, vajadusel kontakteeruge meie reisiesindajaga. Soovi korral tutvustab esindaja Teile infotunnis selle lehe ülesehitust ning õpetab leidma vajalikku teavet.

OLULINE TEAVE
Põhjalikuma informatsiooni ning selgitused pakettreisi hinnas sisalduvate teenuste kohta leiate alajaotusest TEZ Tour pakettreiside üldinfo ja terminite selgitused. TEZ Tour pakettreiside üldinfo ja terminite selgitused.

SOOVIME TEILE TOREDAT VIIBIMIST GRUUSIAS!
REISIKORRALDAJA TEZ TOUR EESTI

 

 

Lohistage lipp soovitud punktile
OK
Kasutajate mugavuse, isikupärastatud teabe, isiklike eelistuste ja lehekülje seadete meeldetuletuse tagamiseks kasutab meie lehekülg küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid. Lehekülje kasutamiseks peate kinnitama oma nõusolekut nende tehnoloogiate kasutamiseks. Ava
Nõustun