Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
 • kõik maad
 • Ekskursioonid
 • Eksootiline
 • Kõik hinnas
 • Lastega
 • Rannapuhkus
 • Summer
 • Suusakuurort
 • Talv
ET
+372 6 235 777

Infoleht

Trükiversioon

* Uuendatud 02.05.2020

TERE TULEMAST ARAABIA ÜHENDEMIRAATIDESSE!

Teie reisi õnnestumisele aitab nõu ja jõuga kaasa kohalik TEZ Touri meeskond, kes kasutab suhtlemisel vene ja ka vähesel määral inglise keelt.

TEZ Tour AÜE klienditeeninduse 24/7 infotelefon 0 800 839 839 (tasuta, helistamiseks AÜE-s mobiiltelefonilt, ei toimi helistamisel välismaalt). Välismaalt helistades + 971 50 450 33 99.

NB! Kliendil on kohustus kontrollida reisi väljasõidu aega lennujaama internetileheküljelt, reaalajas info on saadaval 24h enne lennu väljumist.

LEND

NB! Kliendil on kohustus kontrollida reisi väljasõidu aega lennujaama internetileheküljelt, reaalajas info on saadaval 24h enne lennu väljumist.

Lennule tuleb kindlasti kaasa võtta: pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppemist), Vene kodanikel tuleb kaasa võtta ka ID-kaart, 3 reisivoucherit, reisikindlustus, rahalised vahendid. Soovitavalt ka passi koopia ning lastel, kellel on vanematest erinev perekonnanimi on vajalik esitada piiril sünnitunnistus (tõlgituna inglise keelde).

Tallinna lennujaamast TEZ Tour Eesti esindaja reisijaid lennule ei saada. Väljuvate lendude tabloolt tuleb ise vaadata lennu numbri järgi registreerimislaud ning lennule registreerimine käib iseseisvalt passi alusel.

Check-in: Tallinna lennujaamas palume kohal olla 2 tundi enne lennu väljumist, et aegsasti läbida kõik lennueelsed protseduurid. Registreerimine suletakse 45 minutit enne väljalendu.
Alates 29.10.2019 on avatud SmartLynx online check-in (www.smartlynx.aero), mille kaudu saab reisija iseseisvalt lennule registreerida, valida istekoha, tasuda lisapagasi eest ning tellida ka toitlustuse. Online lennule registreerimine avaneb 72 h enne lendu ning on avatud kuni 4 tundi enne lendu

• Lennud toimuvad koostöös SmartLynx Airlines´iga, lennuk Airbus A320
• Dubais maandub lennuk Al Maktoumi Rahvusvahelises lennujaamas.
• Lend kestab orienteeruvalt 6 tundi ja 50 minutit
• Kõikidel lendudel on reisija- ja pagasiveoteenus turistiklassis.
• AÜE lendudel on hinnas kerge eine ning pudel vett. Soovi korral on võimalik ette tellida ka toekamat toitu (hiljemalt 48 tundi enne väljalendu) FLYDINNER tellimislehelt või online check in lehel (72h-48h enne reisi).
• Juhime tähelepanu, et joobes kliente ei pruugi AÜE piirikontroll riiki lubada, seega palume alkoholi tarbimist TLL DWC lennul vältida. Juhul kui turisti ei lubata üle piiri ei tagastata paketireisi eest tasutud summat ning tagasilennu kulud tuleb kanda turistil.

PAGAS

Registreeritava pagasi piirmäär on 15 kg reisija kohta. Alla 2-aastase oma istekohata reisiva lapse jaoks võib kaasa võtta vaid kuni 15 kg kaaluva kergkäru, käsipagasit ei ole lubatud. Juhul kui pere pakib pagasi ühte kotti ei tohi koti kaal ületada 32 kg. Lisaks võib reisija salongi kaasa võtta ühe kuni 5 kg kaaluva käsipagasi, mille mõõtmed ei ületa 55/45/25cm.Juhul kui pagasi hulk on lubatust suurem, tuleb tasuda lisakilode eest lennujaama check-in kassas või iseseisvalt SmartLynx ONLINE CHECK-IN lehel. Lisateenuste hinnad
Suuremõõdulise pagasiga reisijale võib paketthinnale lisanduda ka individuaalse transfeeri tasu, kuna suuremõõduline pagas ei pruugi mahtuda grupitransfeerile.
Kõik terariistad (küünekäärid, taskunoad jms.) tuleb pakkida äraantavasse pagasisse. Käsipagasist võetakse need ära. Lennukisalongi saab kaasa võtta vaid piiratud koguses vedelikke (ka kreemid ja šampoonid), mis ei tohi olla suuremates kui 100 ml purkides või pudelites, pakituna 1-liitrisse suletavasse kilekotti (saab osta  lennujaamast).

NB! Elektroonilised sigaretid ja nende lisaakud tuleb pakkida käsipagasisse. E-sigareti akusid on rangelt keelatud pakkida äraantavasse pagasisse kuna akudel puudub konkreetne väljalülitamise nupp ning surve tagajärjel võib aku iseeneslikult sisse lülituda, millest omakorda võib tekkida tulekahju pagasis.

Pagasi kättesaamisel sihtkohas kontrollige koheselt pagasi seisukorda ning vajadusel tehke kohe lennujaamast väljumata akt pagasi kahjustuse kohta. Pagasiga seotud kahjude korvamiseks on soovitav teha pagasikindlustus.

AEG

Araabia Ühendemiraatides on ajavahe +2 tundi.

VIISA

Eesti ja Vene kodanikud saavad Araabia Ühendemiraatide piiripunktides taotleda tasuta külastusviisat (visit visa). Reisidokument peab kehtima 6 kuud pärast kavandatava reisi lõppemist.

Piiril on vaja esitada:

 • Pass, kehtivusega vähemalt 6 kuud pärast reisilt saabumist.
 • Reisivoucher, reisikindlustus.
 • Lastel, kellel on vanematest erinev perekonnanimi on vajalik esitada sünnitunnistus (tõlgituna inglise keelde).

Araabia Ühendemiraatide külastusviisa on 1-kordseks sisenemiseks, kohalolekuga riigis 30 päeva. Viisa ise on kehtiv 60 päeva väljastamise hetkest. Kui turist viibib Araabia Ühendemiraatides rohkem kui 15 päeva, siis järgmise viisataotluse saab sisse anda alles 1 kuu pärast reisi lõppu. Vastavalt Araabia Ühendemiraatides kehtivale seadusele teeb lõpliku otsuse turisti piiriületuse kohta piiriametnik piiril. Juhul kui turisti ei lubata üle piiri ei tagastata pakettreisi ega viisa eest tasutud summat ning tagasilennu kulud tuleb kanda turistil.

NB! Eesti Välismaalase passiga ehk nn. "halli passiga" Araabia Ühendemiraatidesse viisat vormistada ei ole võimalik.

Juhul kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või vanem, kellel on lapsest erinev perekonnanimi peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja. Volituse näidise ja lisainfo leiate SIIT.

ERIVAJADUSTEGA REISIJA 

Enne reisi broneerimist tuleb reisikorraldajat teavitada puuetega ja piiratud liikumisvõimega reisijast, kelle reisimine on raskendatud põhjustatuna füüsilisest puudest, vaimsest puudest või kõrvalekaldest või mingist muust east tingitud tervislikust eriseisundist ja kelle tervislik seisund vajab lennufirma ja reisikorraldaja erilist tähelepanu. Samuti tuleb reisikorraldajale võimalikult varakult ette teatada erivajadusega reisija abivahendite (ratastool vms.) reisile kaasavõtmise vajadusest (hiljemalt 5 päeva enne reisi). Reisija puudest või erivajadustest lähtuvalt tehakse kliendile individuaalne reisipakkumine kuna erivajadusega reisija vajadused võivad erineda tavatingimustel pakettreisis sisalduvatest teenustest.

SAABUMINE DUBAI LENNUJAAMA

 • Saabudes Dubai Al Maktoumi lennujaama satute esmalt passikontrollitsooni, kus toimub külastusviisa vormistamine
 • Läbides passikontrolli, võtke oma pagas. Pagasilindi numbri saate teada monitorilt lennunumbri järgi
 • Minge saabuvate lendude saali, kus teid võtab vastu TEZ Touri vormiriietust kandev esindaja, (kollane pluus, sinine kaelarätt, sinised püksid/seelik) ja TEZ TOURi logoga silt
 • Kohalik reisiesindaja võtab saabujad lennujaamas vastu ning juhatab transfeerile, transfeeri saatja on samuti kohaliku kontori töötaja, suhtluskeel on vene keel.
 • Näidake esindajale TEZ Touri voucherit ning teile antakse edasised juhised transfeeri leidmiseks ning transfeeribussi number
 • Transfeerbussi numbri järgi leidke parklast oma transfeer (transfeerbussi number on bussi esiaknal), kontrollige TEZ Touri reisisaatja juures oma perekonnanime nimekirjas ning pange pagas bussi pakiruumi
 • Kuulake tähelepanelikult reisisaatja poolt räägitavat infot. Transfeerisaatja ütleb teile ka teie hotelligiidi infotunni kuupäeva ja kellaaja.
 • Pakettreisi hinnas on grupitransfeer s.t sõit lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama toimub ühise turismibussiga, milles on optimaalne arv sama kuurorti hotellides majutuvaid reisijaid. Transfeere saadavad kohaliku esinduse töötajad (suhtlemine vene keeles, vähesel määral inglise keeles). Orienteeruvalt on ühel transfeeril 5-10 hotelli kliendid. Transfeeri pikkus on olenevalt hotelli asukohast 1 kuni 3 tundi. Vähema ajakuluga mugavamaks reisimiseks on võimalik tellida individuaalne otsetransfeer, täpsem info reisikonsultandilt.

HOTELLI SAABUMINE

 • Hotelli sisse registreerimine toimub iseseisvalt. Vastuvõtulauast antakse Teile hotelli registreerimiskaart, mis tuleb täita inglise keeles.
 • Sisse registreerimiseks tuleb anda registratuuri täidetud kaart ja 1 TEZ Touri voucher, pass (see võidakse ära võtta koopia tegemiseks, täpsustage millal pass teile tagastatakse).
 • Hotelli sisse registreerimine on rahvusvahelise tava kohaselt saabumise päeval kell 14:00. Juhul kui Te soovite hotellituba varem, saate seda võimalusel lisatasu eest hotellist tellida.
 • Sisse registreerimisel tuleb enamikus AÜE hotellides tasuda deposiit, kas rahalises väärtuses, krediitkaardilt võetava summana või osades hotellides sobib ka pandina pass. Deposiidi summa erineb hotelliti (Info hotelliti leiate SIIT. Orienteeruvalt 100-500 USD toa kohta). Deposiit võetakse tasuliste teenuste katteks, mida klient võib kohapeal kasutada. Hotelliga saab kohati ka kokku leppida deposiidi päeva kaupa või tasuliste teenuste väljalülitamise.
 • Tutvuge hotelli tasuliste/tasuta teenuste nimekirjaga. Nimekirja leiate reeglina hotellitoast infokaustast või küsige infot vastuvõtust.
 • Juhime tähelepanu, et hotellikirjeldustes esitatud teave on tõene koostamise hetkel, samas tuleb arvestada, et hotellidel on õigus igal ajal pakutavaid teenuseid hooaja keskel TEZ Tourile ette teatamata muuta või teenuste kättesaadavust ajutiselt piirata.  

Tähtis info! - AÜE hotellide eripära

 • hotellimajutus koos lastega ehk majutustüüp, kus laps on märgitud CHD-na (nt. DBL+CHD, DBL+EXB+CHD vms.) on laps arvestatud ilma voodikohata. Voodikoht lapse (CHD) jaoks on eraldi arvestusega, päringu alusel.
 • HB toitlustamine võib olla paljudes hotellides ka hommikusöök + lõunasöök, mitte nagu mujal maailmas tavaks saanud hommikusöök + õhtusöök või valikuline st. klient saab ise valida, kas lõuna või õhtusöögi.

Täpsemat infot küsige oma reisikonsultandilt.

Turismimaks: Al.01.06.2016 kehtib Abu Dhabi emiraadis kohustuslik turismimaks, olenemata hotelli kategooriast 15 AED toa eest per öö. Dubai ja Ras Al Khaimah emiraadis on kohustuslik turismimaks vastavalt hotelli kategooriale:

5* hotell või deluxe apartment / 20 AED toa kohta per öö
4* hotell või kõrgema taseme apartment / 15 AED toa kohta per öö
3* hotell või standard apartment / 10 AED toa kohta per öö
2* hotellides / 10 AED toa kohta per öö

Maksmine toimub sisse registreerimisel, kohalikus valuutas.

KOHTUMINE TEZ TOURi GIIDIGA

 • Infotunde viivad läbi kohaliku kontori TEZ Touri esindajad, suhtluskeel vene keel ning ka inglise keel.
 • Kohtumise kuupäev ning kellaaeg antakse teada transfeeril. TEZ Touri giid ootab teid kokkulepitud ajal hotelli fuajees. Kohtumisele võtke kaasa pass ja voucher. Infotunnis annab hotelligiidi teile ülevaate kuurordist ning tema käest saab osta ka ekskursioone. Lisaks küsige, kuidas leida üles info tagasisõidu transfeeri kohta.
 • Kõikide jooksvate küsimustega palume pöörduda TEZ Touri hotelligiidi poole või hotelliteenuseid puudutavate küsimustega hotelli administraatori poole. TEZ Touri hotelligiidi andmed  (nime, kontakttelefoni nr.) ja tööajad selles hotellis leiate hotelli fuajees TEZ-i infostendilt või TEZ Touri infokaustast.
 • Informatsiooni  kohapeal pakutavatest ekskursioonidest saate TEZ Touri giidilt, ekskursioonid on venekeelsed.

Reisiesindajad on Teie jaoks olemas iga päev ajavahemikus 08:00-21:00. Õhtul pärast kella üheksat ja hommikul enne kella kaheksat palume neile helistada ainult hädavajadusel. Samuti võite oma hotellis küsimustega ning abi saamiseks pöörduda kõigi TEZ Touri vormi kandvate giidide poole (vene või inglise keeles).

HOTELLIST VÄLJAKIRJUTAMINE NING TRANSFEER LENNUJAAMA

 • Lennule eelneva päeva õhtul pannakse TEZ Touri infostendile / infokausta teie lennu numbri ja nimede järgi transfeeri väljumise aeg. Juhul kui te infot ei leia küsige seda TEZ-i hotelligiidilt (vaja on teada lennunumbrit) või helistage esindajale numbril, mis anti teile infomaterjaliga.
 • Juhime Teie tähelepanu, et hotellituba tuleb loovutada ärasõidu päeval kell 12:00, viimane söögikord on hommikusöök. Pagasi saab panna ärasõiduni pagasiruumi. Juhul kui Te soovite hotellituba või hotelliteenuseid kasutada kuni ärasõiduni tuleb tellida „late check-out“ teenus, võimalik on osta ette lisaöö või vastavalt võimalusele hotellis kohapeal majutust lisatasu eest pikendada. NB! Kontrollige, et olete seifist kaasa võtnud kõik väärisesemed ning passi.
 • Enne transfeeri saabumist peab olema tehtud hotelliga lõpparve, vajadusel tasutud kõik lisateenused. Palume transfeerile mitte hilineda!!!

TAGASILEND DUBAI LENNUJAAMAST

 • TEZ-i esindaja saadab kõik reisijad lennule registreerimise laua juurde (laua numbri leiate lennu numbri järgi monitorilt)
 •  Lennule registreerimisel on vajalik pass ja reisivoucher.
 •  Läbige passikontroll (vajalik pass).

OLULINE TEAVE
Põhjalikuma informatsiooni ning selgitused pakettreisi hinnas sisalduvate teenuste kohta leiate alajaotusest TEZ Tour pakettreiside üldinfo ja terminite selgitused

Kasulik info:
Ametlik nimi: Araabia Ühendemiraadid. Liitu kuuluvad 7 emiraati - Abu Dhabi, Dubai, Sharjah, Ajaman, Ras Al Khaimah, Fujeirah ja Umm Al Qumwain.
Pealinn: Abu Dhabi
Riigikord: pärilik monarhia, emiraatide föderatsioon.
Pindala: 83600 km2
Rahvaarv: 9,44 miljonit, neist vaid 1,5 milj. on kohalikud.
Keel: riigikeel on araabia keel. Inglise keelt kõneldakse laialdaselt.
Usk: islam. Rahvastikust 77 % moslemid, 10% kristlased, 7 hindu jt.
Ajavahe: 2 tundi Eesti ajast ees.
Raha: dirhem (münt - fils).  1 dirhem on ~ 0,25 eurot, 1 euro on ~ 5 dirhemit.  Ringluses on pangatähed väärtusega 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 dirhemit. Maksmisel aktsepteeritakse nii USD kui dirhemit, samas on kohalikus rahas tasumine kasulikum. Raha saab ette vahetada Eestis, kuid ka kohapeal kaubanduskeskusetes olevates valuutavahetuspunktides (tööaeg 08.30-13:00 ja 16:30-20:30). Jälgige ostu tegemisel tähelepanelikult tagasi saadud rahatähtede õigsust.
Puhkepäevad: riiklikud asutused on kinni neljapäeval ja reedel. Erafirmades on puhkepäevaks reede. Pankadel on lühike tööpäev neljapäeval, kella 12:00ni. Turud, kaubanduskeskused ja meelelahutuskeskused töötavad ilma puhkepäevadeta.
Ilm: kliima on kuiv subtroopiline ja kõrbeline, talved on soojad ja suved kuumad. Talveperioodil oktoobrist märtsini on keskmine temperatuur 20 kraadi ringis, soovitav võtta õhtuseks ajaks kaasa ka soojemaid riideid. AÜE-s tuleks kasutada tugeva faktoriga päikesekreeme, kaitsta pead ja silmi ereda päikese eest. Tuleb juua palju vett.
Tervis ja reisikindlustus: Reisile minnes soovitame tungivalt vormistada kõikidele reisijatele reisikindlustus, mis kataks kulud tervisega seotud juhtumite, pagasi kadumise, varguse või rikkumisega seotud juhtumite kui ka reisitõrke korral, kuna kõikide pakettreiside muutmine ja tühistamine on alati seotud kulutustega. Reisides AÜE-sse soovitame kindlasti vormistada kindlustusfirmade poolt pakutava reisi meditsiinikindlustuse, kuna Eesti Haigekassa seal ei kehti. Kui vajate arstiabi, tuleks helistada kindlustuspoliisil olevale SOS telefonile, kust Teid juhendatakse, milline praksis on selles regioonis kindlustuse lepinguliseks partneriks. Juhul, kui kohalik arst ei aktsepteeri kindlustust, tuleb alles jätta kõik kviitungid. Soovitav on kaasa võtta ka esmatarbe ravimid.
Elekter: AÜE-s on kasutusel tüüp G pistikud, Euroopa elektritarvete kasutamiseks on vaja adapterit.
Poed: suured kaubandusekeskused ehk mallid on avatud 10:00-24:00. Ostlemiseks on parimad emiraadid Dubai, Abu Dhabi.
Rand: randadesse sissepääs on orienteeruvalt 5-10 AED inimese kohta päevas, soovi korral saab rentida ka lamamistoole ja varje.
Käitumisnormid: Araabia ühendemiraatides kehtib šariaadi seadus. Šariaat on islamiseaduste süsteem, mis on kasvanud välja Koraanist, sunnast ja hadithist. Tihti nimetatakse seda ka "pühaks seaduseks". Šariaat, mida nimetatakse ka islamiseaduseks, tähendab enamat kui vaid palveid ja usku jumalasse; see määrab ka igapäevast elu, kogukonna asjaajamist, kuidas kogukonna liikmed oma elu elavad. Šariaat ei näe erinevust igapäevaelu ja usuelu vahel. Kui Euroopas on riik ja religioon lahus, traditsioonilises islamis see nii ei ole. Eeldatakse, et kõik külalised austavad ja järgivad riigis kehtivaid tavasid ja reegleid. Riietumisstiil võiks soovitatavalt olla tagasihoidlik ja kaetum, avalikus ruumis ei ole kohalikele vastuvõetavad miniseelikud, minipüksid, sügavad dekolteed, riided millest kumavad läbi kehakontuurid. Eriti rangelt järgib moraalinõudeid Sharjah emiraat, seal tänavatel liikudes võiks kaetud olla põlved, õlad, küünarnukid. Ebasündsa riietuse korral võib tulla probleem nii politsei kui ka kohalike sügavusklikega.
Alkoholi tarbimine ei ole moslemitel lubatud, turistid saavad alkoholi tarbida hotelli restoranides, baarides v.a Sharjah emiraadis, mis on alkoholivaba emiraat. Alkoholi võib tarbida al. 21. eluaastast. Tänaval alkoholi tarbimine ega alkoholijoobes liikumine ei ole vastuvõetav ning võib lõppeda maalt väljasaatmisega või vangistusega.
Autorent: info esindajalt kohapeal.
Tollireeglid sisenemisel:  rangelt keelatud on kõik narkootilised ained, ebasünnis kirjanduslik materjal – fotod, objektid. Narkootilise aine omamise eest väga ranged karistused. Tubakas, tubakatooted ja alkohol: lubatud on kaasa võtta kuni 200 tk sigarette, 40 sigarit või 2kg tubakat. Mittemoslem võib maale tuua kuni 2l kanget alkoholi või veini isiklikuks tarbimiseks.
Telefon: AÜE maakood on +971. Emiraatide ja linnade koodid: 02 - Abu Dhabi, 03 - Al Ain, 04 - Dubai, 06 - Sharjah, Ajman, Umm Al Qumwain 07 - Ras Al Khaimah, 09 - Fujerah, Dibba, 050 - mobiiltelefon. Kohapeal valides tuleb valida 0 + emiraadi/linna kood + abonement. Eestist helistades tuleb valida täielik number.
Takso: AÜE-s on olemas kahte sorti taksosid - taksomeetrita ja taksomeetriga "Dubai Transport"  taksod, mille tasu on 2 AED sisseistumistasu ja sõidutasu 1 AED/ 1 km. Taksomeetrita taksoga sõitmiseks on soovitav hind enne sisse istumist kokku leppida. Minimaalne sõidutasu taksol on 5 AED.
Jootraha: juhul, kui jootraha ei sisaldu hinnas, on viisakas jätta meeldiva teeninduse eest jootraha 10% arvest, kuid see ei ole kohustuseks.

Vajalikud telefoninumbrid:
Eesti välisministeeriumi valveametniku telefon +372 6377 000 või +372 53 01 9999 (24h)
Kiirabi: 998 või 999;  Tuletõrje: 997; Politsei: 999

HEAD REISI!
TEIE REISIKORRALDAJA TEZ TOUR

Lohistage lipp soovitud punktile
OK
Kasutajate mugavuse, isikupärastatud teabe, isiklike eelistuste ja lehekülje seadete meeldetuletuse tagamiseks kasutab meie lehekülg küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid. Lehekülje kasutamiseks peate kinnitama oma nõusolekut nende tehnoloogiate kasutamiseks. Rohkem infot
Nõustun