Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
 • kõik maad
 • Ekskursioonid
 • Eksootiline
 • Kõik hinnas
 • Lastega
 • Rannapuhkus
 • Summer
 • Suusakuurort
 • Talv
ET
+372 6 235 777

Infoleht

 
Uuendatud 16.11.2022

TERE TULEMAST PUHKUSEREISILE TENERIFELE!

Reisi õnnestumisele aitavad nõu ja jõuga kaasa TEZ Tour-i kohalik, vene, hispaania ja vähesel määral inglise keelt kõnelev meeskond.

Tenerifel saab kohaliku giidiga kontakteerumiseks ja kõikide jooksvate küsimustega helistada:
TEZ Tour Hispaania klienditeenindustoe telefonile +34 922 717 004

Klienditoe telefonil vastatakse inglise või vene keeles. Teie parimaks teeninduseks telefonikõned salvestatakse.

Esindajale sõnumit saates või helistades läheb kõne läbi kohaliku mobiilivõrgu, Hispaania maakoodi +34 võib valimisel eest ära jätta. Reisiesindaja on Teie jaoks olemas iga päev ajavahemikus 08:00-21:00. Õhtul peale kella üheksat ja hommikul enne kella kaheksat palume talle helistada ainult hädavajadusel. Lisaks hotelliteenuseid puudutavates küsimuste võite hotellis alati küsimustega ning abi saamiseks pöörduda hotelli administraatori poole.

Hispaania reiside toimumise tingimused:

Hetkel kehtivate Hispaaniasse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/hispaania/

LEND

NB! Klienеt saab jälgida reisi väljasõidu aega lennujaama internetileheküljelt, reaalajas. https://www.tallinn-airport.ee/

Lennujaamas algab lennule registreerumine 2 tundi enne väljalendu ja lõpeb 45 minutit enne väljalendu.

Reisi ettenägematu väljalennuaja muutmise puhul palume täpsustada teie reisi registreerimislaua tööaegu Tallinna Lennujaama telefonil (+372)605 8888.

 

TEZ Tour lende uute Airbus 320 lennukitega opereerib kodumaine lennukompanii NORDIC AVIATION GROUP AS. Kõikidel lendudel on reisija- ja pagasiveoteenus turistiklassis. Lend kestab orienteeruvalt 6,5 tundi. Maski kandmine lennukis on soovituslik. Teenindus pardal on vene, eesti ja inglisekeelne.

Nordica Airlines lendudel pole toitlustus pardal hinnas. Pardal müüdavad söögid ja joogid on piiratud koguses, pardamenüü alusel. Pardal saab tasuda sularahas EUR-ides ja pangakaardiga.

PAGAS

Registreeritava pagasi piirmäär on 10 kg reisija kohta. Alla 2-aastase oma istekohata reisiva lapse jaoks võib kaasa võtta vaid kuni 10 kg kaaluva kergkäru, käsipagasit ei ole lubatud. Juhul kui pere pakib pagasi ühte kotti ei tohi koti kaal ületada 32 kg. Lisaks võib reisija salongi kaasa võtta ühe kuni 5 kg kaaluva käsipagasi, mille mõõtmed ei ületa 55/45/25 cm. 

LISAPAGAS eelbroneerides TEZ Tour-is (PÄRINGU ALUSEL) Тенерифе

 • Lisa kilo 1 kg – 5 EUR
 • Lisapagas (20 kg)  - 50 EUR
 • Lemmikloom (1* koer/kass +puur > 8 kg, 25X45X55 cm) – 45 EUR
 • Jalgratas – 45 EUR
 • Sukeldumisvarustus 1*kott (< 30kg) – 45 EUR
 • Golfikott (< 15 kg) – 45 EUR
 • Surfilaud  (< 15kg) – 45 EUR
 • Lohesurfivarustus (< 20kg) 45 EUR

LISAPAGAS lennujaamas tasudes (Тенерифе)

 • Standardne LISApagasi ühik (kuni 10 kg, dim <158cm) – 65 EUR
 • Suurekaaluline VÕI -mõõduline LISApagas  (11-15 kg või dim 159-203cm) -85 EUR
 • Suurekaaluline LISApagas (16-20 kg dim <203cm) – 120 EUR
 • Lemmikloom salongis (PETC) - 50 EUR
 • Jalgratas – 55 EUR
 • Sukeldumisvarustus - 55 EUR
 • Golfikott – 45 EUR
 • Surfilaud, kitesurfi varustus – 55 EUR
 • Lohesurfivarustus – 55 EUR
 • Kalastusvarustus – 45 EUR


NB! Suuremõõdulise pagasiga nagu kitesurf, surf jne. reisijatel tuleb osta lisaks individuaalne transfeer, kuna suuremõõduline pagas ei mahu grupitransfeerile. Hind päringu alusel.

Kõik terariistad (küünekäärid, taskunoad jms.) tuleb pakkida äraantavasse pagasisse. Käsipagasist võetakse need ära. Lennukisalongi saab kaasa võtta vaid piiratud koguses vedelikke (ka kreemid ja šampoonid), mis ei tohi olla suuremates kui 100 ml purkides või pudelites, pakituna omakorda 1 liitrises suletavas kilekotis (saab osta  lennujaamast).

NB! Elektroonilised sigaretid ja nende lisaakud tuleb pakkida käsipagasisse. E-sigareti akusid on rangelt keelatud pakkida äraantavasse pagasisse kuna akudel puudub konkreetne väljalülitamise nupp ning surve tagajärjel võib aku iseeneslikult sisse lülituda, millest omakorda võib tekkida tulekahju pagasis.
Pagasi kättesaamisel sihtkohas kontrollige koheselt pagasi seisukorda ning vajadusel tehke kohe lennujaamast väljumata akt pagasi kahjustuse kohta. Pagasiga seotud kahjude korvamiseks on soovitav teha pagasikindlustus.

AEG

Tenerifel on Eestiga ajavahe -2 h.

VIISA

Tenerife, kui Hispaania Kuningriigigi koosseisu kuuluv piirkond on Eesti kodanikele viisavaba. Saab reisida nii kehtiva passi kui ID-kaardi alusel. Vene kodanikele ja Eesti mittekodanikust elanikel nn. „Halli passiga“ on Hispaaniasse reisimine viisavaba, juhul kui on olemas alaline või tähtajaline Eesti elamisluba. Kaasa tuleb võtta pass + ID kaart, mõlema  kehtivus peab olema vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.

Juhul kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või vanem, kellel on lapsest erinev perekonnanimi peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja. Volituse näidise ja lisainfo leiate SIIT.

ERIVAJADUSTEGA REISIJA 

Enne reisi broneerimist tuleb reisikorraldajat teavitada puuetega ja piiratud liikumisvõimega reisijast, kelle reisimine on raskendatud põhjustatuna füüsilisest puudest, vaimsest puudest või kõrvalekaldest või mingist muust east tingitud tervislikust eriseisundist ja kelle tervislik seisund vajab lennufirma ja reisikorraldaja erilist tähelepanu. Samuti tuleb reisikorraldajale võimalikult varakult ette teatada erivajadusega reisija abivahendite (ratastool vms.) reisile kaasavõtmise vajadusest (hiljemalt 5 päeva enne reisi). Reisija puudest või erivajadustest lähtuvalt tehakse kliendile individuaalne reisipakkumine kuna erivajadusega reisija vajadused võivad erineda tavatingimustel pakettreisis sisalduvatest teenustest.

SAABUMINE JA TRANSFEER HOTELLI

Saabudes sihtkohta ootab TEZ Touri reisiesindaja teid saabuvate lendude saalis ning juhatab kätte tee busside poole. Transfeer esimese hotelli juurde kestab 20 minutit. Erinevatesse  piirkondadesse väljuvate transfeeride sujuvuse ja kiiruse huvides võib Tenerifel transfeeri saata ka kohalik vene ja/või vähesel määral inglise keelt kõnelev TEZ Touri töötaja, kes  teavitavad transfeeril infotundide toimumise ajad.

HOTELL

Hotelli sisseregistreerimine toimub iseseisvalt, reisivoucheri ja reisidokumendi alusel. Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele saab hotellitoad saabumise päeval alates kella 14:00st. Lahkumispäeval tuleb hotellitoad loovutada kell 12:00, olenemata tagasilennu ajast. Peale tubade loovutust saab pagasi paigutada pagasihoidlasse ning aega edasi veeta hotelli territooriumil kuni transfeerini. Kliendid, kes soovivad tuba pikendada kuni ärasõiduni ehk late check-out´i, tuleb see ise kohapeal hotelliga kokku leppida. Kui hotellil on võimalik tuba pikendada, siis antud teenus on tasuline ja maksmine toimub kohapeal vastavalt hotelli hinnakirjale. Hotelli restoranide õhtusöögil on kohustuslik soliidne riietus (meestel pikad püksid). NB! Tenerifel ja ka teistel kanaari saartel on SPA-desse sissepääs alates 16-ndast eluaastast. Tenerife ametlik hooaeg on aastaringselt, kuid hotelliteenuste valik on siiski seotud hotellikülastajate arvu ning ilmastikuoludega. Juhime tähelepanu, et hotellikirjeldustes esitatud teave on tõene koostamise hetkel, samas tuleb arvestada, et hotellidel on õigus igal ajal pakutavaid teenuseid hooaja keskel TEZ Tourile ette teatamata muuta või teenuste kättesaadavust ajutiselt piirata.  

INFOTUNNID

Põhjalikuma ülevaate oma vaba aja sisustamise võimalustest saate infotundide ajal. Vastavalt võimalusele on Tenerifel infotunnid eesti-, vene- ja inglisekeelsed. Võimaluse korral palume Teid osaleda infotunnis, et TEZ Touri reisiesindaja saaks vastata teid huvitavatele küsimustele ja aidata Teil oma puhkust paremini planeerida. Puhkuse jooksul saate alati telefoni teel kokku leppida lisakohtumisi meie esindajaga aga alati on ka võimalus (enamasti vene ja inglise keeles) pöörduda TEZ Touri vormi kandvate alaliste hotelligiidide poole.

EKSKURSIOONID

Lähemat infot ekskursioonide ning muude väljasõitude kohta saate infotunnis. Eestikeelsete ekskursioonide toimumise eelduseks Tenerifel on teatud soovijate arv (täpne info infotunnis). Kui tahtjaid koguneb vähem, on võimalik osaleda vene- või inglisekeelsetel väljasõitudel. Müük toimub infotunni ajal. Müük toimub infotunni ajal ning tasuda saab sularahas või kaardiga. Soovitame koheselt oma puhkusenädal(ad) ära planeerida ning soovitud ekskursioonid infotunnis ära osta. Täielikku ekskursiooniprogrammi küsige infotunnis meie esindaja käest.

RAHA

Tenerifel on käibel euro. Kaardimaksed on turismipiirkondades enamasti aktsepteeritud, kuid siiski soovitav omada väheke sularaha, kuna paljudes väiksemates ärides ning maakohtades pole kaardimaksed võimalikud.

REISIKINDLUSTUS, ARSTIABI

Reisile minnes soovitame tungivalt vormistada kõikidele reisijatele reisikindlustus, mis kataks kulud tervisega seotud juhtumite, pagasi kadumise, varguse või rikkumisega seotud juhtumite kui ka reisitõrke korral, kuna kõikide pakettreiside muutmine ja tühistamine on alati seotud kulutustega.

Eesti Haigekassas arvel olevatel inimestel on võimalik saada, vajaminevat arstiabi samadel tingimustel Hispaania kindlustatutega. Eeldusel, et kaasas on Euroopa ravikindlustuskaart, mis tuleb eelnevalt vormistada Eesti Haigekassas. Täpsem info reeglite kohta on Eesti Haigekassa kodulehel. Samas tuleb arvestada, et see ei kata mitte kõiki kulutusi (täpsem info Haigekassa kodulehel), seega soovitame kõigil vormistada kindlustusfirmade poolt pakutav reisi tervisekindlustus. Kui peaksite vajama arstiabi, siis soovitame alati kohe ühendust võtta TEZ Tour Eesti esindajatega, kes saavad teid assisteerida ja juhendada. Juhul, kui on vaja teatud teenuste eest tasuda ning osta arsti poolt väljakirjutatud medikamente, tuleb kõik tšekid alles hoida ning Eestis esitada need kindlustusseltsile. Enamus hotellides on  arsti väljakutse võimalus, ent sellega võivad kaasneda visiiditasud ning muud rahalisi väljamakseid nõudvad protseduurid.

INFOKAUST/STEND

Kõikides hotellides on TEZ Touri venekeelne infokaust, kus on huvitavat informatsiooni saare ajaloo, kohalike tavade ja korraldatavate ekskursioonide kohta.

KOJUSÕIT

Ärasõidupäevale eelneval õhtul, hiljemalt kell 20.00, pannakse lennujaama viiva transfeeri aeg hotellis asuvasse TEZ Touri infokausta. Palun kontrollige seda kindlasti ning vajadusel kontakteeruge meie esindajaga. Lennujaamas läheb lennule registreerimisel kindlasti vaja reisidokumenti ning voucherit! Palun kontrollige nende olemasolu juba hotellist lahkudes.

OLULINE TEAVE

Põhjalikuma informatsiooni ning selgitused pakettreisi hinnas sisalduvate teenuste kohta leiate alajaotusest TEZ Tour pakettreiside üldinfo ja terminite selgitused

SOOVIME TEILE MEELDIVAT VIIBIMIST TENERIFEL!
REISIKORRALDAJA TEZ TOUR

Lohistage lipp soovitud punktile
OK
Kasutajate mugavuse, isikupärastatud teabe, isiklike eelistuste ja lehekülje seadete meeldetuletuse tagamiseks kasutab meie lehekülg küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid. Lehekülje kasutamiseks peate kinnitama oma nõusolekut nende tehnoloogiate kasutamiseks. Rohkem infot
Nõustun