Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
 • kõik maad
 • Ekskursioonid
 • Eksootiline
 • Kõik hinnas
 • Lastega
 • Rannapuhkus
 • Suusakuurort
 • Suvi
 • Talv
ET
+372 6 235 777

Infoleht

 

* Uuendatud: 30.05.2024

TERE TULEMAST PUHKUSEREISILE EGIPTUSESSE!

Reisi õnnestumisele aitavad nõu ja jõuga kaasa TEZ Touri kohalik, vene ja vähesel määral inglise keelt kõnelev meeskond.

TEZ Tour Egiptus 24h infotelefon (suhtluskeel vene/inglise): +20 69 362 0999 võimalik ühendust võtta helistades või +20 111 005 9000 WhatsApp või Viber äpiga sõnumit saates.
Eestikeelne esindaja HURGHADA regioonis - TRIIN +201110059104

Egiptuse maakood on +20, ent kohapeal valides tuleb alustada 0-ga. Eestist helistades tuleb valida täielik number. Reisiesindajad on Teie jaoks olemas iga päev ajavahemikus 08:00-21:00. Õhtul peale kella üheksat ja hommikul enne kella kaheksat palume neile helistada ainult hädavajadusel. Samuti võite oma hotellis küsimustega ning abi saamiseks pöörduda kõigi TEZ Touri vormi kandvate giidide poole (vene või inglise keeles) ning hotelliteenuseid puudutavates küsimuste hotelli administraatori poole.

Egiptuse reiside toimumise tingimused:

Hetkel kehtivate Egiptusesse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt:https://reisitargalt.vm.ee/riigid/egiptus/

AEG

Perioodil 25.04.2024 - 26.10.2024 on Egiptuses ja Eestis sama aeg.
27.10 - 31.10.2024 on Egiptuses Eestiga ajavahe +1 h.
01.11.2024 - 29.03.2025 on Egiptuses ja Eestis sama aeg.
30.03.2025 - 24.04.2025 Egiptuses Eestiga ajavahe -1 h.
25.04.2025 - 25.10.2025 on Egiptuses ja Eestis sama aeg.

LEND

NB! Voucheril on märgitud väljumise/saabumise lennuajad kohaliku aja järgi.

Klient saab jälgida reisi väljasõidu aega lennujaama internetileheküljelt, reaalajas. https://www.tallinn-airport.ee/

Lennujaamas algab lennule registreerumine 2 tundi enne väljalendu ja lõpeb 45 minutit enne väljalendu.

Vahetult enne lendu toimuva väljalennuaja ettenägematu muutumise korral palume täpsustada lennule registreeriva laua tööaegu Tallinna Lennujaama telefonil (+372) 605 8888.

TEZ Tour lende Egiptusesse opereerib Air Baltic Airbus 320 lennukitega. Kõikidel lendudel on reisija- ja pagasiveoteenus turistiklassis. Lend kestab orienteeruvalt 5,5 tundi. Teenindus pardal on inglise- ja venekeelne, toitlustamine pardal ei ole hinnas. 

Lennule registreerimine:
Tšarterlennud lennujaamas (tasuta), online check-in ei ole võimalik.

AirBaltic Club lojaalsusprogramm koostöös TEZ TOURiga:  Tallinnast väljuvate reiside broneerimisel kogub airBaltic Club liige 100 boonuspunkti iga tšarter- ja tavalennu eest. Punktide kogumise  tingimuseks on airBaltic Club numbri numbri edastamine oma reisibüroole (hiljemalt 7 päeva enne lennu väljumist.

PAGAS

Registreeritava pagasi piirmäär on 23 kg reisija kohta. Lisaks võib reisija salongi kaasa võtta ühe kuni 8 kg kaaluva käsipagasi, mille mõõtmed ei ületa 55/40/23cm. 
Alla 2-aastase oma istekohata reisiva lapse jaoks võib kaasa võtta vaid kuni 15 kg kaaluva kergkäru, käsipagasit ei ole lubatud.

Transfeeriteenuse broneerimise reeglid turistidele, kes lendavad Egiptusesse oma surfivarustusega (kitesurfi- ja surfikotid)

LISAPAGAS eelbroneerides onlines TEZ TOUR-is või reisibüroos 

 • Lisa kohver (< 23 kg) - 45 EUR
 • Lemmikloom (1 * koer/kass+puur, kokku kuni 8 kg, 23x45x55 cm) – 70 EUR
 • Jalgratas – 45 EUR
 • Sukeldumisvarustus 1 * kott (< 30 kg) – 45 EUR
 • Golfikott (< 15 kg) – 45 EUR
 • Surfilaud  (< 15kg) – 45 EUR
 • Lohesurfivarustus (< 20kg) - 45 EUR

NB! Suuremõõdulise pagasiga nagu kitesurf, surf jne. reisijatel tuleb osta lisaks individuaalne transfeer, kuna suuremõõduline pagas ei mahu grupitransfeerile. Hind päringu alusel.

Kõik terariistad (küünekäärid, taskunoad jms.) tuleb pakkida ära antavasse pagasisse. Käsipagasist võetakse need ära. Lennukisalongi saab kaasa võtta vaid piiratud koguses vedelikke (ka kreemid ja šampoonid), mis ei tohi olla suuremates kui 100 ml purkides või pudelites, pakituna omakorda 1 liitrises suletavas kilekotis (saab osta lennujaamast).

NB! Elektroonilised sigaretid ja nende lisaakud tuleb pakkida käsipagasisse. E-sigareti akusid on rangelt keelatud pakkida äraantavasse pagasisse kuna akudel puudub konkreetne väljalülitamise nupp ning surve tagajärjel võib aku iseeneslikult sisse lülituda, millest omakorda võib tekkida tulekahju pagasis.

Pagasi kättesaamisel sihtkohas kontrollige koheselt pagasi seisukorda ning vajadusel tehke kohe lennujaamast väljumata akt pagasi kahjustuse kohta. Pagasiga seotud kahjude korvamiseks on soovitav teha pagasikindlustus.

VIISA

Eesti ja vene kodanikel on Egiptusesse saabudes vaja vormistada lennujaamas enne passikontrolli läbimist ühekordne 30-päevane Egiptuse turismiviisa, selle maksumus on 25 USD. Kaasa tuleb võtta võimalikult täpne sularaha, USA dollarid. NB! Viisat on võimalik osta 27 USD eest ka TEZ TOURi esindajatelt Hurghada lennujaamas.
Tšarterlennuga Sharm el Sheiki saabudes on Eesti kodanikel võimalik vormistada tasuta nn. Siinai viisa. Siinai viisa sobib reisijale, kes viibib Siinai poolsaarel mitte rohkem kui 15 päeva ning ei planeeri väljasõite maismaale (viisa on vajalik kui on plaan külastada Kairot, Luxori, Moosese allikaid).

Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist.

Kodakondsuseta nn. "halli passiga" reisijatel tuleb Egiptuse viisa saatkonnas ette vormistada. Enne reisipaketi broneerimist, täpsustage palun reisikonsultandilt, kas Helsinki saatkond hetkel vormistab viisasid. Viisa tuleb Egiptuse Helsinki saatkonnas vormistada iseseisvalt, TEZ Tour viisasid ei vormista.

NB! Reisijad, kes reisivad Eestist Egiptusesse Vene või nn. „halli passiga” on KOHUSTUSLIK reisile kaasa võtta ka ID kaart, mis tõestab elamisluba Eestis või EU-s. ID kaart peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast. Lennule registreeritakse ainult need reisijad, kellel on esitada nii ettenähtud aja kehtiv pass kui ka ID kaart.

Juhul kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või vanem, kellel on lapsest erinev perekonnanimi peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja. Volituse näidise ja lisainfo leiate SIIT.

ERIVAJADUSTEGA REISIJA 

Enne reisi broneerimist tuleb reisikorraldajat teavitada puuetega ja piiratud liikumisvõimega reisijast, kelle reisimine on raskendatud põhjustatuna füüsilisest puudest, vaimsest puudest või kõrvalekaldest või mingist muust east tingitud tervislikust eriseisundist ja kelle tervislik seisund vajab lennufirma ja reisikorraldaja erilist tähelepanu. Samuti tuleb reisikorraldajale võimalikult varakult ette teatada erivajadusega reisija abivahendite (ratastool vms.) reisile kaasavõtmise vajadusest (hiljemalt 5 päeva enne reisi). Reisija puudest või erivajadustest lähtuvalt tehakse kliendile individuaalne reisipakkumine kuna erivajadusega reisija vajadused võivad erineda tavatingimustel pakettreisis sisalduvatest teenustest.

SAABUMINE JA TRANSFEER HOTELLI

Saabudes Egiptusesse peate kõigepealt ostma viisa, mille eest saab tasuda ainult sularahas USA dollarites. "Halli passiga" reisijatel peab olema eelnevalt vormistatud viisa ning saadetud passi numbrid reisikorraldajale enne reisi, vastasel juhul võivad tekkida piiril probleemid. Kõik piiril viisa vormistanud reisijad peavad väljuma lennujaamast ja minema transfeerile. Juhul kui "halli passi" numberid pole piirile ette saadetud ning piiril läheb seetõttu kauem aega, tuleb kliendil ise tasuda eraldi transfeeri eest.

Transfeeride kestus Hurghada ja  Sharm el Sheiki hotellidesse kestab maksimaalselt 1 tund, teistesse kuurortidesse kuni 2 tundi. Pakettreisi hinnas on grupitransfeer s.t sõit lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama toimub ühise turismibussiga, milles on optimaalne arv sama kuurorti hotellides majutuvaid reisijaid. Vähema ajakuluga mugavamaks reisimiseks on võimalik tellida individuaalne otsetransfeer, täpsem info reisikonsultandilt. Transfeere saadavad kohalikud, vene ja vähesel määral inglise keelt kõnelevad TEZ Touri töötajad, kes  teavitavad transfeeril infotundide toimumise ajad.

HOTELL

Hotelli sisseregistreerimine toimub iseseisvalt, reisivoucheri ja passi alusel. Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele saab hotellitoad saabumise päeval alates kella 14:00st vaatamata saabumise ajast. Lahkumispäeval tuleb hotellitoad loovutada vastavalt ostetud hotelliöödele kell 12:00, olenemata tagasilennu ajast. Peale tubade loovutust saab pagasi paigutada pagasihoidlasse ning aega edasi veeta hotelli territooriumil kuni transfeerini. Kliendid, kes soovivad tuba pikendada kuni hilise ärasõiduni ehk late check-out´i, tuleb see ise kohapeal hotelliga kokku leppida. Kui hotellil on võimalik tuba pikendada, siis antud teenus on tasuline ja maksmine toimub kohapeal vastavalt hotelli hinnakirjale. Late check-out on võimalik ka ette osta, hind vastavalt päringule.  Kindlasti soovitame lisaöö ette tellida lastega klientidele, kuna kõrghooajal ei ole late check-out hotellis reeglina suure koormuse tõttu võimalik.
Egiptuse hotellides on reeglina Standard tubades DBL+2CHD majutuse puhul vaid üks lisavoodi, mugavaks majutuseks soovitame peretuba. Alla 16 eluaasta vanustel lastel ei ole reeglina lubatud kasutada hotellide spaa- ja tervisekeskuse teenuseid (massaaz, saun, mullivann jne.). Surfivarustust ei ole lubatud hoida hotellitoas vaid ainult surfikeskuses (lisatasu eest). Juhime tähelepanu, hotellikirjeldustes esitatud teave on tõene koostamise hetkel, samas tuleb arvestada, et hotellidel on õigus igal ajal pakutavaid teenuseid hooaja keskel TEZ Tourile ette teatamata muuta või teenuste kättesaadavust ajutiselt piirata.  

INFOTUNNID

Põhjalikuma ülevaate oma vaba aja sisustamise võimalustest saate infotundide ajal (suhtluskeel vene, vähesel määral ka inglise). Infotundide toimumisajad teatatakse teel hotelli. Võimaluse korral palume Teid osaleda infotunnis, et TEZ Touri reisijuht saaks vastata teid huvitavatele küsimustele ja aidata Teil oma puhkust paremini planeerida.

EKSKURSIOONID

Teavet ekskursioonide ja muude väljasõitude kohta saate infotunnis. Eestikeelsete ekskursioonide toimumise eelduseks Hurghadas on 15-20 inimest, sõltuvalt retkest. Kui soovijaid koguneb vähem, on võimalik osaleda venekeelsetel väljasõitudel. Sharm el Sheikhis eestikeelseid eksursioone ei ole, ekskursioonid on vaid venekeelsed. Müük toimub infotunni ajal. Tasumine kohapeal ainult sularahas USA dollarites. Eurodesse arvutatakse hind päevakursi alusel. Soovitame koheselt oma puhkusenädal ära planeerida ning soovitud ekskursioonid infotunnis ära osta. Täielikku ekskursiooniprogrammi eesti või vene keeles küsige infotunnis meie esindaja käest!

Ekskursioonid Egiptuses   Eripakkumised ekskursioonidele

RAHA

Egiptuse rahaühik on Egiptuse nael. Kõige väiksem rahatäht on 0,25 naela ehk 25 piastrit. Hiljuti on käibele tulnud 1-naelased ja 50-piastrised mündid. Üldiselt aktsepteeritakse ka dollareid ja eurosid, ent hinnad on siis pisut kallimad tänu kõrgemale kursile ning tagasi antakse enamasti egiptuse naelades. Kasulikum on alati omada väikeseid rahatähti.

REISIKINDLUSTUS, ARSTIABI

Reisile minnes soovitame tungivalt vormistada kõikidele reisijatele reisikindlustus, mis kataks kulud tervisega seotud juhtumite, pagasi kadumise, varguse või rikkumisega seotud juhtumite kui ka reisitõrke korral, kuna kõikide pakettreiside muutmine ja tühistamine on alati seotud kulutustega.

Reisides Egiptusesse soovitame kindlasti vormistada kindlustusfirmade poolt pakutav reisi meditsiinikindlustus, kuna Eesti Haigekassa Egiptuses ei kehti. Ootamatu haigestumise või õnnetuse korral tuleb kvalifitseeritud arstiabi saamiseks pöörduda ostetud kindlustuspoliisil märgitud kontaktide poole. Vajalikud juhised ja soovitused, kuhu pöörduda abi saamiseks annab kindlustatule kindlustusfirma, sest mitte kõik raviasutused ei pruugi aktsepteerida Eesti kindlustusfirmade kindlustuspoliise ja sellest tulenevalt võib rahaline väljaminek olla vägagi suur. Kindlustuspoliisi ostmisel soovitame tutvuda täielikult kindlustuslepingu tingimustega ja veenduda, et kindlustusfirma poolt märgitud telefoninumbrid on ööpäevaringseks suhtlemiseks kättesaadavad. TEZ Tour kui reisikorraldaja ei vastuta kindlustusseltsi poolt kehtestatud tingimuste ega nende partnerite pakutavate teenuste eest.

HELISTAMINE

Eestisse helistamine mobiiltelefoniga on suhteliselt kallis, helistamine meie esindajatele on tunduvalt taskukohasem. Neile helistades tuleb alustada numbrist 0, vajadusel Eestist helistades tuleb ette valida + 20. Rahvusvaheliste kõnede tegemiseks ja välismaal mobiilsideteenuste kasutamiseks peab eelnevalt oma mobiilioperaatorilt tellima rahvusvahelise teenuse. Roaming hinnad on vastavalt mobiilioperaatori hinnakirjale. Nutitelefonide omanikel soovitame eelnevalt tutvuda mobiilioperaatori internetimahu reeglite ja hindadega.

KOJUSÕIT

Kõikides hotellides on TEZ Touri infostend, millele ilmub ka teie ärasõidupäeva eelõhtul hiljemalt kell 20:00 info transfeeri aja kohta. Info saadetakse hotelli peakontorist, vajadusel kontakteeruge reisiesindajaga. Soovi korral tutvustab esindaja Teile infotunnis selle lehe ülesehitust ning õpetab leidma vajalikku teavet. Tuletame meelde, et lahkumispäeval tuleb toad vabastada kl 12:00. Võimalus kasutada hotelli territooriumi ja teenuseid kuni lennujaama viiva transfeerini on hotelliti erinev ning selgub kohapeal. Lennujaamas läheb lennule registreerimisel kindlasti vaja passi ning voucherit! Palun kontrollige nende olemasolu juba hotellist lahkudes.

TÄHTIS LISAINFO

Tuletame Teile meelde, et Egiptuse territooriumil on puldiga juhitavate lennumasinate (droonid, kopterid, mudelautod) kasutamine rangelt KEELATUD! Eelpoolloetletu KONFISKEERITAKSE, kasutamise eest karistatakse väga suure rahatrahvi ja vanglakaristusega. Egiptusesse on selle kauba sissevedu KEELATUD!

OLULINE TEAVE

Põhjalikuma informatsiooni ning selgitused pakettreisi hinnas sisalduvate teenuste kohta leiate alajaotusest TEZ Tour pakettreiside üldinfo ja terminite selgitused.  

MÕNED KASULIKUD ARAABIAKEELSED VÄLJENDID:

Tere - Salam Aleikum
Vastutervitus - Aleikum salam
Palun - Afuan
Tänan - Šokran
Jah - Aiua
Ei - La-a
Ei ole (puudub) - Mafiiš
Kuidas läheb? - Izaijak?
Väga hea, väga hästi - Meia-meia
Nii ja naa - Nos u nos
Mis kell on? - Sa kem?
Ma ei saa aru - Ana muš vahem
Kus? - Feen?
Millal? - Emta?
Miks? - Le?
Kui palju maksab? - Bi kam?
Kui Jumal tahab/ Tänu Jumalale - Inšallah

1 - Uahed           6 - Seta
2 - Etniin            7 - Saba
3 - Deleeta         8 - Damania
4 - Arbaa           9 - Desa
5 - Hamsa         10 – Ašara

SOOVIME TEILE MEELDIVAT VIIBIMIST EGIPTUSES!
REISIKORRALDAJA TEZ TOUR EESTI

 

Lohistage lipp soovitud punktile
OK