Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
 • kõik maad
 • Ekskursioonid
 • Eksootiline
 • Kõik hinnas
 • Lastega
 • Rannapuhkus
 • Suusakuurort
 • Talv 2021/2022
ET
+372 6 235 777

Infolehed

 

Uuendatud 28.12.2021

TERE TULEMAST PUHKUSEREISILE EGIPTUSESSE!

Reisi õnnestumisele aitavad nõu ja jõuga kaasa TEZ Touri kohalik, vene ja vähesel määral inglise keelt kõnelev meeskond.

TEZ Tour Egiptus 24h infotelefon * (suhtluskeel vene/inglise):  +20 69 362 0999 (võimalik ühendust võtta nii helistades, kui ka WhatsApp või Viber äpiga sõnumit saates). Eestikeelne esindaja HURGHADA regioonis - TRIIN +20 111 005 9550
* TEZ World Tour pakett ei sisalda TEZ esindajat sihtkohas, lugege juhiseid alapunkt TEZ WORLD TOUR PAKETT

Egiptuse maakood on +20, ent kohapeal valides tuleb alustada 0-ga. Eestist helistades tuleb valida täielik number. Reisiesindajad on Teie jaoks olemas iga päev ajavahemikus 08:00-21:00. Õhtul peale kella üheksat ja hommikul enne kella kaheksat palume neile helistada ainult hädavajadusel. Samuti võite oma hotellis küsimustega ning abi saamiseks pöörduda kõigi TEZ Touri vormi kandvate giidide poole (vene või inglise keeles) ning hotelliteenuseid puudutavates küsimuste hotelli administraatori poole.

Egiptuse reiside toimumise tingimused:

Hetkel kehtivate Egiptusesse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt:https://reisitargalt.vm.ee/riigid/egiptus/

Riiki sisenemise tingimused:
Alates 12. eluaastast on kõigil, kes soovivad riiki siseneda kohustus esitada üks kahest dokumendist:

 • täielikult vaktsineeritud isikud, kes esitavad QR-koodiga vaktsineerimissertifikaadi, mis tõendab, et vaktsineerimise lõpetamisest on möödas vähemalt 14 päeva (nõutud dooside arv: AstraZeneca (Vaxzevria), Moderna (Spikevax), Pfizer-BioNTech (Comirnaty), Sputnik V – 2 doosi , Janssen – 1 doos. Juhul kui Covid-19 haiguse läbipõdenu on saanud kaitse tõhustamiseks 1 doosi Pfizer-BioNTech vaktsiini, siis seda ei loeta väljaspool Eestit täielikult vaktsineerituks);
 • isikud, kes esitavad koroonaviirus SARS-CoV-2 originaal sertifikaadi (inglise või araabia keeles) negatiivse PCR-testi kohta, mis peab olema tehtud mitte varem kui 72h enne Egiptusesse saabumist.

Ilma inglisekeelse tõendita reisijat pardale ei lubata.

Saabudes Egiptusesse peab riiki siseneja täitma lennujaamas ankeedi enda andmete ja kontaktinfoga. Ankeedi saab ka ette täita SIIT.

Kohustuslik on kehtiva tervisekindlustuse olemasolu. Karantiininõuet ei kohaldata.

Testi saab teha nt. SYNLAB, MEDICUM või CONFIDO tervisekeskuses, test on tasuline (hind orienteeruvalt 60 eur)

PCR testi tulemus ja vaktsineerimise tõend on saadaval allalaadimiseks/välja printimiseks www.digilugu.ee lehel.

Egiptuse ametiasutustes ja teenindusasutustes ning ühistranspordis on kohustuslik kanda maski (kohustuse mittetäitmisel on kohene trahv 50 EGP).

Täpsem info kehtivate nõuete kohta: https://www.egyptonlinevisa.com/travel-restrictions/#Egypt-PCR-test-requirement

REISIKS VAJALIKUD LISADOKUMENDID:

- SmartLynx Tervisemeetmed ohutuks reisimiseks 2021

- Teave ohutumaks reisimiseks

- kehtiv reisikindlustuspoliis (kohustuslik).

Piirangud Eestisse tagasi saabumisel:

Kõikidel Eestisse lennukiga saabuvatel reisijatel (sh lastel, kelle eest esitab andmed tema vanem) tuleb enne saabumist Eestisse täitpiiriületaja ankeet https://iseteenindus.terviseamet.ee/. Seda saate teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist. Ankeeti saavad täita nii Eesti isikukoodiga inimesed kui riiki saabuvad välismaalased. Palun hoia alles pärast ankeedi täitmist meiliga saabunud kinnituskiri! Täidetud deklaratsiooni kinnitust kontrollitakse lennujaama check-in lauas.

Al. 01.12.2021 peavad kõik (sh. lapsed) Egiptusest Eestisse saabujad kohe pärast Eestisse saabumist tegema PCR testi. Esialgu kehtib piirang kaks nädalat kuni 07.01.2022 (kaasa arvatud).

 • Viimase 12 kuu jooksul vaktsineeritud või viimase kuue kuu vältel COVID-19 läbi põdenud inimesed ei pea isolatsiooni jääma,
  kui vahetult pärast Eestisse saabumist tehtud PCR test on negatiivne. Kuni negatiivse testitulemuse selgumiseni tuleb kõigil olla isolatsioonis.
 • Inimesed, kes ei ole vaktsineeritud või COVID-19 läbi põdenud, peavad Egiptusest saabudes jääma 10 päevaks isolatsiooni.
  Isolatsiooni aega saab lühendada kahe PCR testiga: esimene test vahetult Eestisse saabumise järel ning kordustest mitte varem kui kuuendal päeval.
  Kui mõlemad testid on negatiivsed, tohib isolatsiooni lõpetada.
 • Testimise ja isolatsioonikohustus kehtib omikron-tüve riskiriikidest saabudes ka lastele, hoolimata sellest, kas nad saabuvad riiki koos vaktsineeritud,
  läbipõdenud või vaktsineerimata vanema või saatjaga.

Testi saab teha lisaks lennujaamale ka kõigis teistes koroona testimispunktides: koroonatestimine.ee. Eesti elanikele on testimine tasuta. Kui inimene pole nõus end testima, tuleb jääda 10 päevaks isolatsiooni.

NB! Kuna info on pidevas muutuses on kõigil reisijatel KOHUSTUSLIK lugeda Välisministeeriumi reisiinfot siin https://kriis.ee/reisimine-riigipiiri-uletamine/reisimine-eestisse/kellele-piirangud-kohalduvad

AEG

Suveajal on Egiptusega ajavahe  -1 tund. Talveajal 31.10.21-27.03.22 on Egiptuses Eestiga sama aeg.

LEND

NB! Kliendil on kohustus kontrollida reisi väljasõidu aega lennujaama internetileheküljelt, reaalajas info on saadaval 24h enne lennu väljumist. https://www.tallinn-airport.ee/
Lennule registreerumine lennujaamas algab 2 tundi enne väljalendu ning lõpeb 45 minutit enne väljalendu.

Reisijad saavad iseseisvalt lennule registreerida SmartLynx online check-in kaudu aadressil www.smartlynx.aero – online registreerimisel saab valida istekoha, tasuda lisapagasi eest ning tellida ka toitlustuse. Online registreerimine avaneb 72 h enne lendu ning on avatud kuni 4 tundi enne lendu.

TEZ Tour kasutab oma reisidel lennukompanii „SmartLynx Airlines" lennukeid Airbus A320. Kõikidel lendudel on reisija- ja pagasiveoteenus turistiklassis. Lend kestab orienteeruvalt 5,5 tundi. Maski kandmine lennukis on kohustuslik.
Teenindus pardal on eesti-, inglise- ja venekeelne, toitlustamine pardal ei ole hinnas. Pardal pakutavad söögid ja joogid on piiratud koguses. Toitu on võimalik lennule ette tellida, hiljemalt 48 tundi enne väljalendu lennukompanii toitlustaja FLYDINNER kodulehelt või online check-in lehel (72h-48h enne reisi). Pardal saab tasuda sularahas EUR-ides ja pangakaardiga.

PAGAS

Registreeritava pagasi piirmäär on 20 kg reisija kohta. Alla 2-aastase oma istekohata reisiva lapse jaoks võib kaasa võtta vaid kuni 15 kg kaaluva kergkäru, käsipagasit ei ole lubatud.  Juhul kui pere pakib pagasi ühte kotti ei tohi koti kaal ületada 32 kg. Lisaks võib reisija salongi kaasa võtta ühe kuni 5 kg kaaluva käsipagasi, mille mõõtmed ei ületa 55/45/25cm. Juhul kui pagasi hulk on lubatust suurem, tuleb tasuda lisakilode eest lennujaama check-in kassas või iseseisvalt SmartLynx ONLINE CHECK-IN lehel. Lisateenuste hinnad
NB! Suuremõõdulise pagasiga nagu kitesurf, surf jne. reisijatel tuleb osta lisaks individuaalne transfeer, kuna suuremõõduline pagas ei mahu grupitransfeerile. Hind päringu alusel.

Kõik terariistad (küünekäärid, taskunoad jms.) tuleb pakkida ära antavasse pagasisse. Käsipagasist võetakse need ära. Lennukisalongi saab kaasa võtta vaid piiratud koguses vedelikke (ka kreemid ja šampoonid), mis ei tohi olla suuremates kui 100 ml purkides või pudelites, pakituna omakorda 1 liitrises suletavas kilekotis (saab osta lennujaamast).

NB! Elektroonilised sigaretid ja nende lisaakud tuleb pakkida käsipagasisse. E-sigareti akusid on rangelt keelatud pakkida äraantavasse pagasisse kuna akudel puudub konkreetne väljalülitamise nupp ning surve tagajärjel võib aku iseeneslikult sisse lülituda, millest omakorda võib tekkida tulekahju pagasis.

Pagasi kättesaamisel sihtkohas kontrollige koheselt pagasi seisukorda ning vajadusel tehke kohe lennujaamast väljumata akt pagasi kahjustuse kohta. Pagasiga seotud kahjude korvamiseks on soovitav teha pagasikindlustus.

VIISA

Alates 01.05.2021 tuleb Eesti ja Vene kodanikel Egiptusesse saabudes vormistada lennujaamas enne passikontrolli läbimist ühekordne 30-päevane Egiptuse turismiviisa, selle maksumus on 25 USD, kaasa võtta võimalikult täpne sularaha, USA dollarid.
Šharterlennuga Sharm el Sheiki saabudes on Eesti kodanikel võimalik vormistada tasuta nn. Siinai viisa. Siinai viisa sobib reisijale, kes viibib Siinai poolsaarel mitte rohkem kui 14 päeva ning ei planeeri väljasõite maismaale (viisa on vajalik kui on plaan külastada Kairot, Luxori, Moosese allikaid).

Kodakondsuseta nn. "halli passiga" reisijatel tuleb Egiptuse viisa saatkonnas ette vormistada. Täpsem info viisa vormistamise kohta reisikonsultandilt.

NB! Reisijad, kes reisivad Eestist Egiptusesse Vene või nn. „halli passiga” on KOHUSTUSLIK reisile kaasa võtta ka ID kaart, mis tõestab elamisluba Eestis või EU-s. ID kaart peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast. Lennule registreeritakse ainult need reisijad, kellel on esitada nii ettenähtud aja kehtiv pass kui ka ID kaart.

Juhul kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või vanem, kellel on lapsest erinev perekonnanimi peaks reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja. Volituse näidise ja lisainfo leiate SIIT.

ERIVAJADUSTEGA REISIJA 

Enne reisi broneerimist tuleb reisikorraldajat teavitada puuetega ja piiratud liikumisvõimega reisijast, kelle reisimine on raskendatud põhjustatuna füüsilisest puudest, vaimsest puudest või kõrvalekaldest või mingist muust east tingitud tervislikust eriseisundist ja kelle tervislik seisund vajab lennufirma ja reisikorraldaja erilist tähelepanu. Samuti tuleb reisikorraldajale võimalikult varakult ette teatada erivajadusega reisija abivahendite (ratastool vms.) reisile kaasavõtmise vajadusest (hiljemalt 5 päeva enne reisi). Reisija puudest või erivajadustest lähtuvalt tehakse kliendile individuaalne reisipakkumine kuna erivajadusega reisija vajadused võivad erineda tavatingimustel pakettreisis sisalduvatest teenustest.

SAABUMINE JA TRANSFEER HOTELLI

Saabudes Egiptusesse peate kõigepealt ostma viisa, mille eest saab tasuda ainult sularahas USA dollarites. "Halli passiga" reisijatel peab olema eelnevalt vormistatud viisa ning saadetud passi numbrid reisikorraldajale enne reisi, vastasel juhul võivad tekkida piiril probleemid. Kõik piiril viisa vormistanud reisijad peavad väljuma lennujaamast ja minema transfeerile. Juhul kui "halli passi" numberid pole piirile ette saadetud ning piiril läheb seetõttu kauem aega, tuleb kliendil ise tasuda eraldi transfeeri eest.

Transfeeride kestus Hurghada ja  Sharm el Sheiki hotellidesse kestab maksimaalselt 1 tund, teistesse kuurortidesse kuni 2 tundi. Pakettreisi hinnas on grupitransfeer s.t sõit lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama toimub ühise turismibussiga, milles on optimaalne arv sama kuurorti hotellides majutuvaid reisijaid. Vähema ajakuluga mugavamaks reisimiseks on võimalik tellida individuaalne otsetransfeer, täpsem info reisikonsultandilt. Transfeere saadavad kohalikud, vene ja vähesel määral inglise keelt kõnelevad TEZ Touri töötajad, kes  teavitavad transfeeril infotundide toimumise ajad.

HOTELL

Hotelli sisseregistreerimine toimub iseseisvalt, reisivoucheri ja passi alusel. Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele saab hotellitoad saabumise päeval alates kella 14:00st vaatamata saabumise ajast. Lahkumispäeval tuleb hotellitoad loovutada vastavalt ostetud hotelliöödele kell 12:00, olenemata tagasilennu ajast. Peale tubade loovutust saab pagasi paigutada pagasihoidlasse ning aega edasi veeta hotelli territooriumil kuni transfeerini. Kliendid, kes soovivad tuba pikendada kuni hilise ärasõiduni ehk late check-out´i, tuleb see ise kohapeal hotelliga kokku leppida. Kui hotellil on võimalik tuba pikendada, siis antud teenus on tasuline ja maksmine toimub kohapeal vastavalt hotelli hinnakirjale. Late check-out on võimalik ka ette osta, hind vastavalt päringule.  Kindlasti soovitame lisaöö ette tellida lastega klientidele, kuna kõrghooajal ei ole late check-out hotellis reeglina suure koormuse tõttu võimalik.
Egiptuse hotellides on reeglina Standard tubades DBL+2CHD majutuse puhul vaid üks lisavoodi, mugavaks majutuseks soovitame peretuba. Alla 16 eluaasta vanustel lastel ei ole reeglina lubatud kasutada hotellide spaa- ja tervisekeskuse teenuseid (massaaz, saun, mullivann jne.). Surfivarustust ei ole lubatud hoida hotellitoas vaid ainult surfikeskuses (lisatasu eest). Juhime tähelepanu, hotellikirjeldustes esitatud teave on tõene koostamise hetkel, samas tuleb arvestada, et hotellidel on õigus igal ajal pakutavaid teenuseid hooaja keskel TEZ Tourile ette teatamata muuta või teenuste kättesaadavust ajutiselt piirata.  

INFOTUNNID

Põhjalikuma ülevaate oma vaba aja sisustamise võimalustest saate infotundide ajal (suhtluskeel vene, vähesel määral ka inglise). Infotundide toimumisajad teatatakse teel hotelli. Võimaluse korral palume Teid osaleda infotunnis, et TEZ Touri reisijuht saaks vastata teid huvitavatele küsimustele ja aidata Teil oma puhkust paremini planeerida.

EKSKURSIOONID

Teavet ekskursioonide ja muude väljasõitude kohta saate infotunnis. Eestikeelsete ekskursioonide toimumise eelduseks Hurghadas on 15-20 inimest, sõltuvalt retkest. Kui soovijaid koguneb vähem, on võimalik osaleda venekeelsetel väljasõitudel. Sharm el Sheikhis eestikeelseid eksursioone ei ole, ekskursioonid on vaid venekeelsed. Müük toimub infotunni ajal. Tasumine kohapeal ainult sularahas USA dollarites. Eurodesse arvutatakse hind päevakursi alusel. Soovitame koheselt oma puhkusenädal ära planeerida ning soovitud ekskursioonid infotunnis ära osta. Täielikku ekskursiooniprogrammi eesti või vene keeles küsige infotunnis meie esindaja käest!

TEZ WORLD TOUR PAKETT

TEZ World Tour on kombineeritud teenustega individuaalne pakett, mis ei sisalda TEZ Tour reisiesindaja teenust sihtkohas. Klientidel tuleb majutuse ja transfeeri kohta käivate küsimuste ja probleemide korral kontakteeruda teenuse voucheril olevatel teenusepakkuja kontaktidega. Hotelliteenuseid puudutavate küsimustega tuleb iseseisvalt pöörduda hotelli vastuvõtulauda. Hotellis ei ole TEZ Tour´i esindajat ning infotunde ei toimu. Transfeeriteenuse osutaja ootab lennujaamas nimesildiga, tagasisõidu transfeeri detailid on kirjas teenuse voucheril.

RAHA

Egiptuse rahaühik on Egiptuse nael. Kõige väiksem rahatäht on 0,25 naela ehk 25 piastrit. Hiljuti on käibele tulnud 1-naelased ja 50-piastrised mündid. Üldiselt aktsepteeritakse ka dollareid ja eurosid, ent hinnad on siis pisut kallimad tänu kõrgemale kursile ning tagasi antakse enamasti egiptuse naelades. Kasulikum on alati omada väikeseid rahatähti.

REISIKINDLUSTUS, ARSTIABI

Reisile minnes soovitame tungivalt vormistada kõikidele reisijatele reisikindlustus, mis kataks kulud tervisega seotud juhtumite, pagasi kadumise, varguse või rikkumisega seotud juhtumite kui ka reisitõrke korral, kuna kõikide pakettreiside muutmine ja tühistamine on alati seotud kulutustega.

Reisides Egiptusesse soovitame kindlasti vormistada kindlustusfirmade poolt pakutav reisi meditsiinikindlustus, kuna Eesti Haigekassa Egiptuses ei kehti. Kui vajate arstiabi, siis soovitame alati kõigepealt pöörduda meie esindaja poole, kes saab Teid assisteerida ja juhendada ning kutsuda arsti, kes aktsepteerib Euroopa kindlustuspoliise. Akuutsete juhtumite korral paluge abi igalt TEZ Touri vormi kandvalt inimeselt ning viimasena kasutage hotelli vastuvõtu abi, sest nende lepinguline doktor ei pruugi aktsepteerida meie kindlustusi ja rahaline väljaminek võib olla vägagi suur.

HELISTAMINE

Eestisse helistamine mobiiltelefoniga on suhteliselt kallis, helistamine meie esindajatele on tunduvalt taskukohasem. Neile helistades tuleb alustada numbrist 0, vajadusel Eestist helistades tuleb ette valida + 20. Rahvusvaheliste kõnede tegemiseks ja välismaal mobiilsideteenuste kasutamiseks peab eelnevalt oma mobiilioperaatorilt tellima rahvusvahelise teenuse. Roaming hinnad on vastavalt mobiilioperaatori hinnakirjale. Nutitelefonide omanikel soovitame eelnevalt tutvuda mobiilioperaatori internetimahu reeglite ja hindadega.

KOJUSÕIT

Kõikides hotellides on TEZ Touri infostend, millele ilmub ka teie ärasõidupäeva eelõhtul hiljemalt kell 20:00 info transfeeri aja kohta. Info saadetakse hotelli peakontorist, vajadusel kontakteeruge reisiesindajaga. Soovi korral tutvustab esindaja Teile infotunnis selle lehe ülesehitust ning õpetab leidma vajalikku teavet. Tuletame meelde, et lahkumispäeval tuleb toad vabastada kl 12:00. Võimalus kasutada hotelli territooriumi ja teenuseid kuni lennujaama viiva transfeerini on hotelliti erinev ning selgub kohapeal. Lennujaamas läheb lennule registreerimisel kindlasti vaja passi ning voucherit! Palun kontrollige nende olemasolu juba hotellist lahkudes.

TÄHTIS LISAINFO

Tuletame Teile meelde, et Egiptuse territooriumil on puldiga juhitavate lennumasinate (droonid, kopterid, mudelautod) kasutamine rangelt KEELATUD! Eelpoolloetletu KONFISKEERITAKSE, kasutamise eest karistatakse väga suure rahatrahvi ja vanglakaristusega. Egiptusesse on selle kauba sissevedu KEELATUD!

OLULINE TEAVE

Põhjalikuma informatsiooni ning selgitused pakettreisi hinnas sisalduvate teenuste kohta leiate alajaotusest TEZ Tour pakettreiside üldinfo ja terminite selgitused.  

MÕNED KASULIKUD ARAABIAKEELSED VÄLJENDID:

Tere - Salam Aleikum
Vastutervitus - Aleikum salam
Palun - Afuan
Tänan - Šokran
Jah - Aiua
Ei - La-a
Ei ole (puudub) - Mafiiš
Kuidas läheb? - Izaijak?
Väga hea, väga hästi - Meia-meia
Nii ja naa - Nos u nos
Mis kell on? - Sa kem?
Ma ei saa aru - Ana muš vahem
Kus? - Feen?
Millal? - Emta?
Miks? - Le?
Kui palju maksab? - Bi kam?
Kui Jumal tahab/ Tänu Jumalale - Inšallah

1 - Uahed           6 - Seta
2 - Etniin            7 - Saba
3 - Deleeta         8 - Damania
4 - Arbaa           9 - Desa
5 - Hamsa         10 – Ašara

SOOVIME TEILE MEELDIVAT VIIBIMIST EGIPTUSES!
REISIKORRALDAJA TEZ TOUR EESTI

Lohistage lipp soovitud punktile
OK
Kasutajate mugavuse, isikupärastatud teabe, isiklike eelistuste ja lehekülje seadete meeldetuletuse tagamiseks kasutab meie lehekülg küpsiseid ja muid sarnaseid tehnoloogiaid. Lehekülje kasutamiseks peate kinnitama oma nõusolekut nende tehnoloogiate kasutamiseks. Ava
Nõustun