Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
  • kõik maad
  • Ekskursioonid
  • Eksootiline
  • Kõik hinnas
  • Lastega
  • Rannapuhkus
  • Suusakuurort
  • Suvi
  • Talv
ET
+372 6 235 777

Ekskursioonid

KÜPROS 2018

Ekskursioonide hinnad:

 

Individuaalekskursioonid

Neile, kes eelistavad puhata pere või sõprade ringis, pakume erinevaid individuaalekskursioone. Ühte erasõitu võib koondada mitme ekskursiooni info. Teil avaneb võimalus külastada tavaturistidele tundmatuid paiku Küprosel.

Saate ise valida autotüübi, läbitava marsruudi ja aja, millal sõidate. Individuaalekskursioon on imeline puhkus erakordsetele inimestele.


Ekskursioon kestab 8 tundi. 
Lõunasöök ja sissepääsupiletid lisatasu eest.

 

Iisrael lennukiga

Ärge jätke kasutamata võimalust tuua oma Küprose puhkusesse vaheldust kahepäevase reisiga Pühale Maale. Huvitavat ja mitmepalgelist Iisraeli peetakse ainsaks kohaks maailmas, kus igaüks peaks vähemalt korra elu jooksul ära käima. See maa on inimesi ligi tõmmanud tuhandeid aastaid.

Külastatakse kolme religiooni pealinna Jeruusalemma. Läbi Jaffa värava jõutakse Kolgata teele, kus tehakse viis peatust. Käiakse Kristuse ristilöömise kohas Kolgata mäel ning Püha Haua kirikus, kus näete püha tule süttimispaika ja viimse võidmise kivi. Teekond Nutumüüri juurde, kuhu võib jätta oma kirjapandud soovi, kulgeb läbi araabia turu ja juudi kvartali. Petlemmas külastatakse üht kristlaste tähtsaimat pühapaika, Kristuse Sünnikirikut, kus näete kuulsat Petlemma tähte ja Neitsi Maarja ikooni. Järgneb suplus maailmakuulsate raviomadustega Surnumeres.

Ei ole teist riiki, mida võiks nimetada tõotatud maaks, maailma nabaks või monoteismi hälliks. Seejuures on Iisrael kaardil nii väike, et selle saab nimetissõrme otsaga kinni katta. Milles siis peitub selle maa saladus? Miks valis jumal välja just Iisraeli?

Kutsume teid oma silmaga vaatama, mis selles kõrbestunud maanurgas nii erilist on.

NB! Ööbimine on mugavas hotellis (5*), hommiku- ja õhtusöök hinna sees. Kloostrite külastamiseks tuleb sobivalt riietuda (põlved ja õlad peavad olema kaetud).

Eesti ja Vene passiga on Iisraeli külastus viisavaba, mittekodaniku halli passiga on nõutav viisa, mis peab olema eelnevalt vormistatud Iisraeli saatkonnas, piirilt seda ei saa!

Reisikorraldajal on õigus muuta vaatamisväärsuste külastamise järjekorda.

 

Ringreisid bussiga

 

Suur ringreis

Põnev ülevaatlik reis saare ajaloo, kultuuri ja kommetega tutvumiseks.

Lefkara külas kostitatakse teid kohaliku veiniga, näidatakse kuulsaid käsitööna valminud pitse ja hõbedast esemeid. Edasi minnakse Platrese veinimeistrite juurde, kus tutvustatakse Küprose veinitootmise peensusi ja antakse neid ka maitsta.

Teekond Troodose mägedesse jätkub läbi lugematute väikeste külade ja Nikosia äärelinna. Tõuseme saare kõrgeimasse tippu Olümpose mäele, kust avaneb vaade Morfou lahele. Pärast lõunasööki hubases külatavernis suundume maailmakuulsasse Kykkose kloostrisse. Just siin on hoiul imettegev neitsi Maarja ikoon, mille autoriks peetakse püha Luukast. Ikooni maagilised omadused meelitavad siia hulgaliselt palverändureid.

Lõunasöök hinna sees. 

Kloostrit külastades peavad põlved ja õlad olema kaetud!
Reisikorraldajal on õigus muuta vaatamisväärsuste külastamise järjrkorda.

 

VIP-tuur

Kui olete esmakordselt Küprosel, soovitame ülevaatlikku VIP-tuuri – kogu saar ühe päevaga. Mugava luksklassi mikrobussiga sõites vaadatakse üle saare peamised vaatamisväärsused.

Teid ootab unustamatu reis valgete kivimajadega Lefkara külakesse, kus saab maitsta ehedat Küprose veini ja imetleda kohalikku käsitööd, kuulsaid Lefkara pitse ja hõbeesemeid.

Edasi viib tee Antiik-Kreeka jumalate jälgedes paikadesse, millest jutustavad legendid ja müüdid. Näete Aphrodite sünnikohta. Legendi järgi astus ta kaldale merevahust. Võib-olla õnnestub ka supelda voogudes, mis annavad nooruse ja ilu. Seejärel külastatakse veinimeistreid Platreses, tutvute erinevatest viinamarjasortidest parimate veinide valmistamisega ja saate päris mitmeid neist ka degusteerida.

Troodose mägedes saab nautida puutumatu looduse ilu, Olümpose mäelt avaneb Morfou lahele hingemattev vaade.

Pärast kohalikest roogadest lõunasööki õdusas tavernis külastatakse Kykkose kloostrit, kus hoiul arvatavalt püha Luuka maalitud ikoon.


Lõunasöök hinna sees.

Kloostrit külastades peavad põlved ja õlad olema kaetud!

Võtke kaasa päikesekaitsekreem, ujumisriided ja käterätt.
Reisikorraldajal on õigus muuta vaatamisväärsuste külastamise järjrkorda.

 

Pafos - Kourion

Ekskursioon viib teid jumalate jälgedes saare kuulsatesse paikadesse, millest pajatavad legendid ja müüdid. Iidses Kourioni linnriigis näete Rooma-aegset amfiteatrit ja Eustoliose maja ja palju muud huvitavat.

Mitte asjata ei kutsuta Küprost armastuse saareks, legendi järgi sündis Kreeka armastusjumalanna Aphrodite merevahust just siin. Armunud, kes Aphrodite sünnikohas suplevad, ei lähe kunagi lahku, need aga, kes pole veel oma armastust leidnud, kohtavad teda kindlasti.

Saare muistses pealinnas Pafoses külastate Dionysose maja, mis on kuulus ajaloolisi ja mütoloogilisi stseene kujutavate mosaiikide poolest. Pärast seda on teil võimalus Pafose kaldapealsel jalutada ja keha kinnitada.

Tagasiteel tehakse peatus Geroskipou külas, kus Agia Paraskevi kiriku läheduses on võimalik maitsta ja osta kohalikku maiustust loukoumit.

Lõunasöök ei ole ekskursiooni hinna sees.

Võtke kaasa päikesekaitsekreem, ujumisriided ja käterätt.
Reisikorraldajal on õigus muuta vaatamisväärsuste külastamise järjekorda.

 

Kyrenia - Famagusta

Ekskursioon saare põhjaossa, mis 1974. aastast saadik kuulub rahvusvaheliselt tunnustamata Põhja-Küprose Türgi Vabariigile.

Sõit kulgeb üle Pentadaktylose mäeaheliku, kus käiakse vaatamas XII sajandil ehitatud Püha Hilarioni kindlust. Kyrenias külastatakse kindlust, kus asuvas laevavrakimuuseumis saab näha muistset kaubalaeva III sajandist eKr. Seejärel minnakse tutvuma Bellapaisi kloostriga, ülemaailmse tähtsusega arhitektuurimälestisega ja parima näidisega saare gootikast. Kloostri refektoorium on kasutusel kontserdisaalina.

Pärast lõunasööki mõnusas restoranis suundutakse Famagustasse. Külastatakse omaaegset Püha Nikolaose katedraali, mis tänapäeval töötab Lala Mustafa Paša mošeena. Vägev veneetslaste linnamüür, Othello kindlus ja Merevärav on tõeliselt muljetavaldavad.


Lõunasöök hinna sees.
Kaasas peab olema pass!
Reisikorraldajal on õigus muuta vaatamisväärsuste külastamise järjrkorda.

 

Maal ja merel

Tõelistele seikluseotsijatele ja neile, kes armastavad ebatavalisi asju, pakume ekspeditsiooni Akamase poolsaarele. Selles on ühendatud džiibi- ja laevasõit. Olge valmis vaheldusrikkaks ja lõbusaks seikluseks. Tsivilisatsioonist puutumata loodus, imelised maastikud, ranniku koopad ja kaljud, erakordsed panoraamvaated hämmastavad isegi kogenud rännumehi. Saate helesinises laguunis ujuda ja soovi korral ka maskiga veealust maailma uurida.

Seejärel külastatakse allikat, kus armastusjumalanna olevat legendi järgi Adonist oodates kümmelnud ja mis kannabki nime Aphrodite kümblus. Tagasitee kulgeb läbi apelsinisalude ja peatus tehakse küla veinimeistrite juures, kus toimub kohaliku toodangu degusteerimine.

NB! Lõunasöök ja kohalikud joogid on hinna sees.

Võtke kaasa päikesekaitsekreem, ujumisriided ja käterätt.
Reisikorraldajal on õigus muuta vaatamisväärsuste külastamise järjrkorda.

 

Küprose majesteetlikud pühamud

Mugav luksklassi mikrobuss viib tutvuma saare kõige huvitavamate õigeusu pühakodadega. Käiakse Püha Thekla nunnakloostris, kus voolavate allikate põhjamudal on kõigi nahahaiguste vastu aitavad imelised raviomadused. Edasi suundutakse maalilisse Meniko külakesse, et külastada märtrite Püha Kyprianose ja Püha Justina kirikut. Need pühakud kaitsevad nõiduse ja kurjuse eest. 

Küprose pealinna Nikosia serval on Panagia Chrysalinotissa koobaskirik, mida rahvasuus kutsutakse kuldse koopa jumalaema kirikuks. Tegemist on perekonnaõnne ja armunute kaitsepühakuga.

Külastatakse Tamassose metropoliiti, Andreas Esmakutsutu ja Kõikide Pühakute kirikut Episkopi külas. Piiskopkonna muuseumis on välja pandud vene õigeusu kiriku kingitused.

Imeilusa merevaatega rahvuslikus tavernis saab maitsta kalast valmistatud mezet. Seejärel minnakse vaatama Kristuse õpilase ja jüngri Püha Laatsaruse kirikut, mis on väga tuntud kristlastest palverändurite seas.

NB! Lõunasöök on hinna sees.

Kloostrit külastades peavad põlved ja õlad olema kaetud!
Reisikorraldajal on õigus muuta vaatamisväärsuste külastamise järjrkorda.

 

Мerereisid

 

Kalapüük merel

Kutsume teid kalaõnne proovima. Ühendame omavahel kaks naudingut, merereisi Larnaka lahel ja spinninguloopmise. Igaüks leiab endale meelepärase tegevuse: kes tahab, see kalastab, kes ei taha, see võib niisama päikese käes peesitada ja ujuda.

Kalamehi rõõmustavad kohalikud ahvenad, eriti hea õnne korral võib aga kätte saada isegi kaheksajala. Kapten teab kõiki Larnaka lahe püügikohti. Varustus antakse kätte ja algajaid kalamehi juhendab sõbralik meeskond, kogenud tegijad võivad aga kohe tegutsema asuda.

Laevakoka osavad käed valmistavad teie püütud ahvenatest maitsva roa. Võib-olla saab kalastamine edaspidi nii mõnegi uueks hobiks. Tagasi sadamasse pöördutakse unustamatute muljetega.


Lõunasöök ja kohalikud joogid on hinna sees. 
Võtke kaasa päikesekaitsekreem, ujumisriided ja käterätt.
Sõltuvalt ilmast võib ekskursiooni programmis esineda muudatusi.

 
 

Meelelahutuslikud ekskursioonid

 

Suur ekstreemsafari

Põnev reis ATV-del pakub ägedat sõitu ja unustamatuid elamusi. See on meelelahutus aktiivse ja lõbusa puhkuse armastajatele, kes on avatud uutele väljakutsetele.

Ekstreemisõpradele korraldatakse instruktaaž, antakse kaitsevarustus ja tutvustatakse ohutusnõudeid. Safari marsruut kulgeb mööda kruusateid ja metsaseid mägiradu, kus tehakse pildipeatusi. Teel tuleb ette jõgi ja liiv, raskeid rajalõike ja ootamatuid kurve. Teie ees avanevad panoraamvaated Dipotamose tammile, sputnikujaamale, Stavrovouni kloostrile ja Lefkara külale.

Pärast ekstreemsafarit on aega vanas traditsioonilise interjööriga majamuuseumis ringi vaadata ning degusteerida oliive ja oliiviõli. Õhtu jätkub meelelahutusliku folklooriprogrammi ja õhtusöögiga, teid ootab šašlõkk ja piiramatus koguses koduveini. Professionaalsed tantsijad esitavad nii küpriootide tantse kui kreeklaste sirtakit. Sellest päevast jäävad meeldivad mälestused.


Õhtusöök ja kohalikud joogid on hinna sees. 
Mugavad jalanõud on hädavajalikud!
Juhi vanus peab olema vähemalt 18 aastat, pikkus mitte alla 145 cm ja mitte üle 195 cm.
Ekskursioonil ei toimu võiduajamist!

 

Eeslisafari ja Küprose õhtu

Kas tahate sattuda ebatavalisele reisile minevikku? Sel juhul minge vaatama saare maaelu ja külastage Skarinou lähedal kenas ja üksildases kohas asuvat farmi.

Saate tuttavaks farmi asukate ja külaeluga. See on suurepärane võimalus proovida tõelisi Küprose maitseid: oliive, jaanikaunasiirupit, oliiviõli ja rahvuslikku napsi Zivaniat. Pärast kohustuslikku instruktaaži istutakse eeslite selga.

Külas kostitatakse teid õhtusöögil arvukate kohalik roogade ja koduveiniga. Rahvatantsude õppetund ja kuulus sirtaki ei jäta kedagi ükskõikseks. Ühinege sirtakitantsijatega! Tunnetage kohalikku koloriiti ja küpriootide külalislahkust.


Õhtusöök ja kohalikud joogid on hinna sees. 

Ponisõit lastele 5 eurot, hinna sees on ponijuhi juhiluba. Vanusepiirang kuni 6 aastat, kaal kuni 35 kg.

 

Päikeseloojangukruiis ja värviliste purskkaevude etendus

Kui soovite veeta mõnusa õhtu, siis soovitame teile just seda ekskursiooni. Lõbulaev läheb merele Protarase vanast sadamast Viigipuu lahes ja võtab suuna Cavo Greco neeme poole. Näete kuningate ja piraatide koopaid, suplete helesinises laguunis, vaatate mere poolt Varosha kummituslinna, naudite Vahemere päikeseloojangut. Pärast merereisi külastate värviliste tantsivate purskkaevude etendust. See on eriefektidega laser- ja valgusšõu klassikalise ja kaasaegse muusika rütmis.


Võtke kaasa ujumisriided ja käterätt.
Õhtusöök on hinna sees, joogid lisatasu eest.

 

Lohistage lipp soovitud punktile
OK