Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
 • kõik maad
 • Ekskursioonid
 • Eksootiline
 • Kõik hinnas
 • Lastega
 • Rannapuhkus
 • Suusakuurort
 • Suvi
 • Talv
ET
+372 6 235 777

Infoleht

 Trükiversioon

uuendatud 15.07.2024

TERE TULEMAST PUHKUSELE TAI KUNINGRIIKI!

Teie reisi õnnestumisele aitavad nõu ja jõuga kaasa Tais töötavad TEZ TOURi kolleegid, kes kasutavad suhtlemisel inglise ja vene keelt.

TEZ TOUR Tai Kuningriigi klienditeeninduse telefon (suhtluskeel inglise/vene): +66 81 151 88 44

Küsimustega on alati võimalik pöörduda TEZ TOURi vormi kandvate kohalike hotelligiidide poole ning hotelliteenuseid puudutavates küsimuste hotelli administratsiooni poole.

NB! Hetkel kehtivate Taisse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt https://reisitargalt.vm.ee/sihtkoht/tai/ . NB! Reeglid võivad muutuda. Täpsemat teavet Tais kehtivate reeglite kohta saab ka kohalikelt võimudelt, näiteks https://www.tourismthailand.org/home

REISIKS VAJALIKUD LISADOKUMENDID

 • pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppemist). Soovitavalt ka passi koopia.
 • Venemaa kodanikel tuleb kaasa võtta ka ID-kaart (ID kaart peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast).
 • 3 reisivautšerit
 • Rangelt soovituslik on omada ka reisikindlustust.
 • 10 000 Tai bahti sularahas inimese kohta. Kui reisijal on pangakaart, siis võivad tolliametnikud paluda turistil lennujaamas pangaautomaadist nõutud summa välja võtta.
 • Lastel, kellel on vanematest erinev perekonnanimi on vajalik esitada piiril sünnitunnistus (tõlgituna inglise keelde).

LEND Taisse
Regulaarlend koos ümberistumisega vastavalt ostetud piletitele ja valitud lennufirmale. 
NB! Enne lendu kontrollige kindlasti väljumisaega lennujaama kodulehelt https://www.tallinn-airport.ee/. Operatiivne teave on saadaval 24 tundi enne väljumist.

AEG
Tais on Eestiga ajavahe suvel +4h ja talvel +5h. 
Saabumisel/väljumisel on lennuajad vautšeril märgitud kohaliku aja järgi.

PAGAS
Kõik terariistad (küünekäärid, taskunoad jms.) tuleb pakkida äraantavasse pagasisse. Käsipagasist võetakse need ära. Lennukisalongi saab kaasa võtta vaid piiratud koguses vedelikke (ka kreemid ja šampoonid), mis ei tohi olla suuremates kui 100 ml purkides või pudelites, pakituna omakorda 1 liitrises suletavas kilekotis (saab osta lennujaamast).

NB! Tulemasinad, akupangad, elektroonilised sigaretid ja nende lisaakud tuleb pakkida käsipagasisse.

Pagasi kättesaamisel kontrollige koheselt pagasi seisukorda ning vajadusel tehke kohe lennujaamast väljumata akt pagasi kahjustuse kohta. Pagasiga seotud kahjude korvamiseks on soovitav teha pagasikindlustus.

VIISA
Eesti ja Venemaa kodanikel on võimalik reisida Taisse viisavabalt kohalolekuga kuni 30 päeva. Tai Kuningriiki reisimiseks on vajalik kaasa võtta pass, mis kehtib vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist.
Venemaa kodanikel tuleb kindlasti kaasa võtta ka kehtiv ID-kaart, mis samuti kehtib 6 kuud peale reisilt saabumist.
NB! Eesti mittekodanikest elanikel (halli passi omanikel) on Tai Kuningriiki reisimiseks vajalik viisa. Viisat saab vormistada AINULT Tai Kuningriigi saatkonnas Helsingis. Viisat piiril ei väljastata.  

NB! TEZ TOUR Eesti viisateenuseid ei osuta.

ERIVAJADUSTEGA REISIJAD
Enne reisi broneerimist tuleb reisikorraldajat teavitada puuetega ja piiratud liikumisvõimega reisijast, kelle reisimine on raskendatud põhjustatuna füüsilisest puudest, vaimsest puudest või kõrvalekaldest või mingist muust east tingitud tervislikust eriseisundist ja kelle tervislik seisund vajab lennufirma ja reisikorraldaja erilist tähelepanu. Samuti tuleb reisikorraldajale võimalikult varakult ette teatada erivajadusega reisija abivahendite (ratastool vms.) reisile kaasavõtmise vajadusest (hiljemalt 5 päeva enne reisi). Reisija puudest või erivajadustest lähtuvalt tehakse kliendile individuaalne reisipakkumine kuna erivajadusega reisija vajadused võivad erineda tavatingimustel pakettreisis sisalduvatest teenustest.

SAABUMINE SIHTKOHTA, TRANSFEER
Lennujaamas maandudes tuleb läbida passikontroll ning peale pagasi kättesaamist ootavad reisijaid lennujaamast väljumisel sildiga TEZ TOURi töötajad. Sildile on märgitud turisti nimi. 

Reisijaid, kes saabuvad Bangkoki lennujaama, olenemata tellitud transfeeri tüübist, võetakse pärast pagasi kättesaamist vastu nimesildiga (mitte TEZ TOURi sildiga) saabumissaali teisel korrusel (level 2). Lennujaama kaart 

Samui lennujaamas peavad reisijad pärast pagasi kättesaamist läbima umbes 100m pikkuse Z-kujulise koridori, mis ühendab pagasiala saabumissaali ja parklaga. Vastuvõtva firma ECOTEL esindajad ootavad turiste „meeting point“ sildi juures 
Lennujaama kaart: https://www.samuiairport.com/airportstoremap

HOTELL
Hotelli sisseregistreerimine toimub iseseisvalt, reisivautšeri ja passi alusel. Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele saab hotellitoad saabumise päeval alates kella 14:00st vaatamata hotelli saabumise ajast. Lahkumispäeval tuleb hotellitoad loovutada vastavalt ostetud hotelliöödele kell 12:00, olenemata tagasilennu ajast. Peale tubade loovutust saab pagasi paigutada pagasihoidlasse ning aega edasi veeta hotelli territooriumil kuni transfeerini. Kliendid, kes soovivad tuba varajase lennu saabumise hetkest ehk early check-in´i või pikendada kuni hilise ärasõiduni ehk late check-out´i, tuleb see ise kohapeal hotelliga kokku leppida. Kui hotellil on võimalik tuba enne standard aega pakkuda või pikendada, siis antud teenus on tasuline ja maksmine toimub kohapeal vastavalt hotelli hinnakirjale. Kliendid, kes soovivad kindlasti tuba varase lennu saabumise hetkest või hilise lennu puhul kuni ära sõiduni soovitame ette osta lisaks standardpaketile lisaöö. Hind on vastavalt hinnakirjale päringu alusel, küsige oma reisikonsultandilt. Kindlasti soovitame lisaöö ette tellida lastega klientidele, kuna kõrghooajal ei ole early check-in/late check-out hotellis reeglina suure koormuse tõttu võimalik.

Juhime tähelepanu, et hotellikirjeldustes esitatud teave on tõene koostamise hetkel, samas tuleb arvestada, et hotellidel on õigus igal ajal pakutavaid teenuseid hooaja keskel TEZ TOURile ette teatamata muuta või teenuste kättesaadavust ajutiselt piirata.  

4-5* kategooria hotellid küsivad minibaari ja hotelliteenuste kasutamise eest tagatisraha. Tagatismakse aktsepteeritakse krediitkaardiga või sularahas (summas kuni 100 USD päevas).
Kui reisivautšeril on märge "noorpaar", võib hotell paluda näidata abielutunnistust.

INFOTUNNID
Saabumisel teavitatakse teid hotelli giidiga kohtumise kellaajast.

EKSKURSIOONID
Teavet ekskursioonide ja muude väljasõitude kohta saate infotunnis. Kõik ekskursioonid on inglise- või venekeelsed.

RAHA
Tai rahvusvaluuta on Tai baht. Üks baht jaguneb 100ks satangiks. 1 EUR on ligikaudu võrdne 38 bahtiga (kurss kõigub 38 ja 40 bahti vahel ühe euro kohta). Ringluses on rahatähed nimiväärtustega 10, 20, 50, 100, 500 ja 1000 bahti.

Tais saab maksta ainult kohalikus valuutas. Parimat vahetuskurssi pakuvad pangad. Pangakontorid on avatud tööpäeviti kell 8.30 kuni 15.30. On olemas vahetuspunktide võrgustik nimega "EXCHANGE". Need on avatud 8.30-st kuni 20.00-ni. Lennujaamas on vahetuskurss ebasoodne. Seal on soovitatav vajadusel vahetada ainult minimaalne summa.

Pangaautomaatidest saab raha välja võtta ainult Tai bahtides. Iga sularaha väljavõtmise eest kehtib teenustasu 220 Tai bahti.

REISIKINDLUSTUS, ARSTIABI
Reisile minnes soovitame tungivalt vormistada kõikidele reisijatele reisikindlustus, mis kataks kulud tervisega seotud juhtumite, pagasi kadumise, varguse või rikkumisega seotud juhtumite korral, kui ka reisitõrke korral, kuna kõikide pakettreiside muutmine ja tühistamine on alati seotud kuludega.

Tai Kuningriigis Eesti Haigekassa ei kehti. Sellest tulenevalt on kindlasti vaja vormistada reisi tervisekindlustus. Kui te peaksite vajama arstiabi, siis soovitame alati kohe ühendust võtta TEZ TOUR esindajatega, kes saavad teid aidata ja juhendada. Me oleme kõikides regioonides leidnud arstid, kes aktsepteerivad Eesti kindlustusfirmade tervisekindlustusi ning reeglina ei pea seetõttu kohapeal rahalisi makseid tegema, kindlustusselts ja arst arveldavad omavahel. Juhul, kui on vaja teatud teenuste eest tasuda ning osta arsti poolt väljakirjutatud medikamente, tuleb kõik tšekid alles hoida ning Eestis esitada need kindlustusseltsile. Enamus hotellides on ka arstikabinet või arsti väljakutse võimalus, ent sellega võivad kaasneda visiiditasud ning muud rahalisi väljamakseid nõudvad protseduurid.

HELISTAMINE
Eestisse helistamine mobiiltelefoniga on suhteliselt kallis, helistamine meie esindajatele on tunduvalt taskukohasem. Neile helistades tuleb alustada numbrist 0, vajadusel Eestist helistades tuleb ette valida 
66 + piirkonnakood (näiteks Bangkok - 2, Pattaya - 38, Phuket - 76, Samui - 77) + telefoni number.

Rahvusvaheliste kõnede tegemiseks ja välismaal mobiilsideteenuste kasutamiseks peab eelnevalt oma mobiilioperaatorilt tellima rahvusvahelise teenuse. Roaming hinnad on vastavalt mobiilioperaatori hinnakirjale. Nutitelefonide omanikel soovitame eelnevalt tutvuda mobiilioperaatori internetimahu reeglite ja hindadega.

KOJUSÕIT
Hotelli infostendile ilmub teie ärasõidupäevale eelneval õhtul hiljemalt kell 20:00 info transfeeri aja kohta. Info saadetakse hotelli peakontorist. Meie esindaja tutvustab teile infotunnis selle lehe ülesehitust ning õpetab leidma vajalikku teavet. Kui soovite ärasõiduaja kohta personaalset sõnumit oma mobiilile, siis sellest saate esindajale teatada infotunnis.KASULIK INFORMATSIOON

Etikett 
Kohalikega suhtlemisel on oluline säilitada rahu ja naeratada. Viha väljanäitamine tähendab seal ebaviisakust ja halbu kombeid. 
Äärmiselt oluline on vältida isegi vähimatki lugupidamatust Tai Kuningriigi monarhia või kuningliku perekonna suhtes. Kuninga paleesse minnes ei tohi kanda liiga paljastavat riietust (õlad, põlved ja kannad peavad olema kaetud).
Enne templitesse sisenemist, kus hoitakse Buddha kujutisi, või kohalike eramaja külastamisel, peab jalanõud kindlasti ära võtma. Tais ei ole kombeks mehe ja naise vahelisi tundeid avalikult väljendada.
Samuti ei tohiks, olenemata olukorras, puudutada tailaste pead. 

Turismipiirkondade (Koh Samui, Pattaya, Phuket, Prachuap Khiri Khan, Chon Buri ja Songkhla) randades kehtib suitsetamiskeeld. Keeldu rikkuvaid isikuid võib oodata rahatrahv kuni 100 000 THB (umbes 2600 EUR) või üheaastane vangistus.

Tai kuninga või tema perekonna solvamine ja laimamine on kriminaalkorras karistatav.

Soovitatav on kaasa võtta ka esmatarbe ravimid.
Ärge jooge kraanivett (sh hotellides). Parem on juua pudelis mineraalvett. Jooge pudelivett, mis on avatud teie juuresolekul.

Poed 
Tai paljudes poodides saab osta hulgaliselt suveniire. Kauplused on avatud 8.00–20.00. Turult saab osta toiduaineid ja tööstuskaupu väga madalate hindadega. Kauplemine on siin tavapärane. Tais tegutseb ka väikeste universaalsete kaupluste kett "Seven-Eleven", mis on avatud ööpäevaringselt nii tööpäevadel kui ka pühadel.

Suveniirid ja muud kaubad 
Tai siid ja puuvill, hõbe- ning pronksesemed, tiikpuust esemed, vääriskivid ning vääris- ja poolvääriskividega ehted, krokodillinahast tooted, keraamika ja rahvakäsitöö tooted sobivad suurepäraselt suveniirideks ja kingitusteks. 
Samuti on müügil soodsa hinnaga kvaliteetsed vabaaja- ja spordiriided.  

Jootraha
Hotellides on tavaks anda teenindavale personalile jootraha (1-2 EUR ettekandjatele ja teistele töötajatele, kes teid hästi teenindavad). Restoranides jootraha tavaliselt 10% arve summast.

Takso
Bangkokis on kõik ametlikud taksod varustatud taksomeetriga ning nendel on tabloo kirjaga „TAXI–METER“. Nendes taksodes makstakse vastavalt taksomeetrile, mis näitab sõidu alustamisel kohe 35 bahti ja sellele lisandub 3–5 bahti iga sõidetud kilomeetri eest. Tüüpiline sõit linna kesklinnas maksab 60–150 bahti. Taksodes ei ole kombeks jätta jootraha.

„Tuk-tuk“ ehk kolmerattaline takso on Bangkokis turistide seas väga populaarne lühikeste sõitude jaoks. Sõiduhind lepitakse juhiga eelnevalt kokku. Ühe linna piires toimuva sõidu hind jääb 80-300 bahti vahemikku. Kõige odavam ja ebatavalisem valik on jõe takso, kuid selle kasutamiseks tuleb linnas hästi orienteeruda.

Auto rent
Autoteedel on liiklus kaootiline, juhid ei järgi liiklusreegleid. Seetõttu ei soovitata iseseisvalt autot juhtida,  parem on rentida auto koos juhiga.

Elekter
Üle kogu riigi kasutatakse 220V elektrivõrku. Enamikus hotellides on Euroopa standardile vastavad elektripistikud, kuid mõnes kohas võib adapterit vaja minna.

Kaupade väljavedu 
Lisaks isiklikele asjadele on reisijatel õigus riigist välja viia maksuvabadest poodidest ostetud kaupu ning samuti vääriskive, kuld- ja Isiklike asjade kõrval on reisijatel õigus viia välja kaupu, mida on ostetud maksuvabades poodides, samuti vääriskive ning kullast ja plaatinast ehteid.  

Tai Kuningriigist on keelatud on töötlemata kujul korallide, antiikesemete ja kunstiteoste väljavedu. Samuti ei tohi Tai Kuningriigist välja viia Buddha ja Bodhisattva kujutisi või nende fragmente (välja arvatud Buddha kultuse teenistujatele kultuurivahetuse ürituste või teaduslikel eesmärkidel. Väljaveolitsents tuleb taotleda vastavalt ametilt – Department of Fine Arts). Samuti on Tai Kuningriigist keelatud välja viia kullakange, vääriskive, plaatinast ehteid, marke ja antiikesemeid ilma vastava väljaveo loata. Ajalooliste esemete või kunstiteoste, olgu need originaalid või reproduktsioonid, väljavedamiseks on vajalik litsents, mida saab taotleda vastavalt ametilt - Department of Fine Arts.

Suitsetamise keeld Tai randades

Alates 1. novembrist 2017 kehtestati Tai mere- ja rannikuresursside ameti otsusega keskkonnareostuse tõkestamiseks ja looduskaitse eesmärgil suitsetamise keeld järgmises 20-s rannas: 
Patong (Phuketi saar, Phuketi provints);

 • Mae Phim (Rayongi provints);
 • Laem Sing (Chanthaburi provints);
 • Pattaya, Bang Saen, Jomtien ja Tham Pang (Chonburi provints);
 • Cha-am (Phetchaburi provints);
 • Hua Hin ja Khao Takiab (Prachuap Khiri Khani provints);
 • Bo Phut (Samui saar, Surat Thani provints);
 • Sai Ri (Chumphoni provints);
 • Khai Nok ja Khai Nai (Phangnga provints);
 • Samila ja Chalatat (Songkhla provints);
 • Phra Ae, Klong Dao ja Klong Khong (Lanta saar, Krabi provints);
 • Tha Wasukri (Pattani provints). 

Suitsetamine on lubatud selleks eraldi varustatud kohtades. Keelu eiramisel on võimalik karistus rahatrahv summas kuni 100 000 bahti või kuni üheaastane vanglakaristus

Kasulikud telefoninumbrid

Eesti välisesindused 
Aukonsulid

Eesti Vabariigi aukonsul Phuketis
Pr. Piyanoot Hongsyok
74 Thepkrasattri Road 83000 Phuket
Tel: +66 76 211 132, +66 76 211 204
Faks: +66 76 211 132
E-post: piyanoot@anuphas.co.th
Konsulaarpiirkond: Lõuna-Tai provintsid Chumhon, Krabi, Nakhon, Si Tammarat, Narathiwat, Pattani, Phang Nga, Phatthalung, Phuket, Ranong, Satun, Songkhla, Surat Thani, Trang ja Yala.

Eesti Vabariigi aupeakonsul Bangkokis
Dr. Virachai Techavijit
601/100 Pracha-Uthit Road Pracha-Uthit Road, Huai Khwang 10310 Wangthonglang, Bangkok
Tel: +66-(0)-89-313-7777
Faks: +66-(0)-2-015-2255
E-post: consul@estonia.or.th
http://www.estonia.or.th
Konsulaarpiirkond: Tai Kuningriik (välja arvatud Chumphon, Krabi, Nakhon Si Thammarat, Narathiwat, Pattani, Phang Nga, Phatthalung, Phuket, Ranong, Satun, Songkhla, Surat Thani, Trang, Yala, Chachoengsao, Chanthaburi, Chonburi, Prachinburi, Rayongi, Sa Kaeo ja Trati provints)

OLULINE TEAVE
Põhjalikum informatsioon ning selgitused pakettreisi hinnas sisalduvate teenuste kohta on leitavad alajaotusest TEZ TOUR pakettreiside üldinfo ja terminite selgitused.

SOOVIME TEILE TOREDAT JA MEELDEJÄÄVAT VIIBIMIST TAI KUNINGRIIGIS!
TEIE TEZ TOUR EESTI

Lohistage lipp soovitud punktile
OK