Populaarsed sihtkohad TEZ TOURis:
 • kõik maad
 • Ekskursioonid
 • Eksootiline
 • Kõik hinnas
 • Lastega
 • Rannapuhkus
 • Suusakuurort
 • Suvi
 • Talv
ET
+372 6 235 777

Infoleht

 Trükiversioon

uuendatud 25.06.2024

TERE TULEMAST PUHKUSELE MAROKOSSE!

Teie reisi õnnestumisele aitavad nõu ja jõuga kaasa Marokos töötavad TEZ TOURi kolleegid, kes kasutavad suhtlemisel inglise ja vene keelt.

TEZ TOUR Maroko klienditeeninduse telefon (suhtluskeel inglise/vene): +212 66 110 50 23

Küsimustega on alati võimalik pöörduda TEZ TOURi vormi kandvate kohalike hotelligiidide poole ning hotelliteenuseid puudutavates küsimuste hotelli administratsiooni poole.

NB! Hetkel kehtivate Marokosse sisenemise reeglitega saate tutvuda Välisministeeriumi kodulehel Reisi Targalt https://reisitargalt.vm.ee/sihtkoht/maroko/. Reeglid võivad muutuda. Täpsemat teavet Marokos kehtivate reeglite kohta saab ka kohalikelt võimudelt, näiteks https://www.visitmorocco.com/en

REISIKS VAJALIKUD LISADOKUMENDID

 • pass (kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppemist). Soovitavalt ka passi koopia.
 • Venemaa kodanikel tuleb kaasa võtta ka ID-kaart (ID kaart peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast).
 • 3 reisivautšerit
 • Rangelt soovituslik on omada ka reisikindlustust.
 • Rahalised vahendid
 • Lastel, kellel on vanematest erinev perekonnanimi on vajalik esitada piiril sünnitunnistus (tõlgituna inglise keelde).

LEND Marokosse

Regulaarlend koos ümberistumisega vastavalt ostetud piletitele ja valitud lennufirmale. 

NB! Enne lendu kontrollige kindlasti väljumisaega lennujaama kodulehelt https://www.tallinn-airport.ee/. Operatiivne teave on saadaval 24 tundi enne väljumist.

AEG

Marokol on Eestiga ajavahe suvel -2 h ja talvel -3h.
Saabumisel/väljumisel on lennuajad vautšeril märgitud kohaliku aja järgi.

PAGAS

Kõik terariistad (küünekäärid, taskunoad jms.) tuleb pakkida äraantavasse pagasisse. Käsipagasist võetakse need ära. Lennukisalongi saab kaasa võtta vaid piiratud koguses vedelikke (ka kreemid ja šampoonid), mis ei tohi olla suuremates kui 100 ml purkides või pudelites, pakituna omakorda 1 liitrises suletavas kilekotis (saab osta  lennujaamast).
NB! Tulemasinad, akupangad, elektroonilised sigaretid ja nende lisaakud tuleb pakkida käsipagasisse. Registreeritava pagasi reeglid

Pagasi kättesaamisel kontrollige koheselt pagasi seisukorda ning vajadusel tehke kohe lennujaamast väljumata akt pagasi kahjustuse kohta. Pagasiga seotud kahjude korvamiseks on soovitav teha pagasikindlustus.

VIISA

Eesti ja Venemaa kodanikel on võimalik reisida Marokosse viisavabalt kohalolekuga kuni 90 päeva. Marokosse reisimiseks on vajalik kaasa võtta pass, mis kehtib vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist.

Venemaa kodanikel tuleb kindlasti kaasa võtta ka kehtiv ID-kaart, mis samuti kehtib 6 kuud peale reisilt saabumist.

Juhul kui lapsega reisib vaid üks lapsevanematest või vanem, kellel on lapsest erinev perekonnanimi peab reisil kaasas olema lapse vanemate ühine nõusolek. Sama kehtib lapsega reisival täiskasvanul, kes ei ole lapse seaduslik hooldaja. Volituse näidise ja lisainfo leiate SIIT.

NB! Eesti mittekodanikest elanikel (halli passi omanikel) ei ole Maroko Kuningriiki reisimine võimalik.

NB! TEZ TOUR Eesti viisateenuseid ei osuta.

ERIVAJADUSTEGA REISIJAD

Enne reisi broneerimist tuleb reisikorraldajat teavitada puuetega ja piiratud liikumisvõimega reisijast, kelle reisimine on raskendatud põhjustatuna füüsilisest puudest, vaimsest puudest või kõrvalekaldest või mingist muust east tingitud tervislikust eriseisundist ja kelle tervislik seisund vajab lennufirma ja reisikorraldaja erilist tähelepanu. Samuti tuleb reisikorraldajale võimalikult varakult ette teatada erivajadusega reisija abivahendite (ratastool vms.) reisile kaasavõtmise vajadusest (hiljemalt 5 päeva enne reisi). Reisija puudest või erivajadustest lähtuvalt tehakse kliendile individuaalne reisipakkumine kuna erivajadusega reisija vajadused võivad erineda tavatingimustel pakettreisis sisalduvatest teenustest.

 

SAABUMINE SIHTKOHTA, TRANSFEER

Lennujaamas maandudes tuleb läbida passikontroll ning peale pagasi kättesaamist ootavad reisijaid lennujaamast väljumisel sildiga TEZ TOURi töötajad.

Pakettreisi hinnas on individuaalne transfeer.

HOTELL

Hotelli sisseregistreerimine toimub iseseisvalt, reisivautšeri ja passi alusel. Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele saab hotellitoad saabumise päeval alates kella 14:00st vaatamata hotelli saabumise ajast. Lahkumispäeval tuleb hotellitoad loovutada vastavalt ostetud hotelliöödele kell 12:00, olenemata tagasilennu ajast. Peale tubade loovutust saab pagasi paigutada pagasihoidlasse ning aega edasi veeta hotelli territooriumil kuni transfeerini. Kliendid, kes soovivad tuba varajase lennu saabumise hetkest ehk early check-in´i või pikendada kuni hilise ärasõiduni ehk late check-out´i, tuleb see ise kohapeal hotelliga kokku leppida. Kui hotellil on võimalik tuba enne standard aega pakkuda või pikendada, siis antud teenus on tasuline ja maksmine toimub kohapeal vastavalt hotelli hinnakirjale. Kliendid, kes soovivad kindlasti tuba varase lennu saabumise hetkest või hilise lennu puhul kuni ära sõiduni soovitame ette osta lisaks standardpaketile lisaöö. Hind on vastavalt hinnakirjale päringu alusel, küsige oma reisikonsultandilt. Kindlasti soovitame lisaöö ette tellida lastega klientidele, kuna kõrghooajal ei ole early check-in/late check-out hotellis reeglina suure koormuse tõttu võimalik.

Juhime tähelepanu, et hotellikirjeldustes esitatud teave on tõene koostamise hetkel, samas tuleb arvestada, et hotellidel on õigus igal ajal pakutavaid teenuseid hooaja keskel TEZ TOURile ette teatamata muuta või teenuste kättesaadavust ajutiselt piirata.  

Turismimaks

Turismimaks on majutuse hinna sees ja seda ei ole vaja kohapeal maksta v.a hotell VALERIA JARDINS D'AGADIR, kus tuleb saabumisel tasuda 19,8 MAD (Maroko dirhamid) ≈ 1,85 eurot öö/inimese kohta.

INFOTUNNID

Saabumisel teavitatakse teid hotelli giidiga kohtumise kellaajast.

EKSKURSIOONID

Teavet ekskursioonide ja muude väljasõitude kohta saate infotunnis. Kõik ekskursioonid on inglise- või venekeelsed.

RAHA

Maroko rahvusvaluuta on Maroko dirham (Dh, MAD). Kõik arvutused tuleb teha kohalikus rahas. Soodsamat kurssi ei ole mõtet otsida, sest riigipank on kehtestanud kogu riigis ühtse vahetuskursi. Alates 2024. aasta juunist on kurss 1 EUR = 11,00 MAD

Raha saab vahetada pankades ja spetsiaalsetes valuutavahetuspunktides. Kasutamata valuuta eksportimisel peab teil olema panga vahetussertifikaat. Maroko dirham on 100 santiimi. Marokos on käibel pangatähed nimiväärtusega 200, 100, 50 ja 10 dirhamit, samuti mündid 10, 5, 1 dirhami ja 50, 20, 10, 5 sentiimi.

REISIKINDLUSTUS, ARSTIABI

Reisile minnes soovitame tungivalt vormistada kõikidele reisijatele reisikindlustus, mis kataks kulud tervisega seotud juhtumite, pagasi kadumise, varguse või rikkumisega seotud juhtumite korral, kui ka reisitõrke korral, kuna kõikide pakettreiside muutmine ja tühistamine on alati seotud kuludega.

Türgis Eesti Haigekassa ei kehti. Sellest tulenevalt on kindlasti vaja vormistada reisi tervisekindlustus. Kui te peaksite vajama arstiabi, siis soovitame alati kohe ühendust võtta TEZ TOUR esindajatega, kes saavad teid aidata ja juhendada. Me oleme kõikides regioonides leidnud arstid, kes aktsepteerivad Eesti kindlustusfirmade tervisekindlustusi ning reeglina ei pea seetõttu kohapeal rahalisi makseid tegema, kindlustusselts ja arst arveldavad omavahel. Juhul, kui on vaja teatud teenuste eest tasuda ning osta arsti poolt väljakirjutatud medikamente, tuleb kõik tšekid alles hoida ning Eestis esitada need kindlustusseltsile. Enamus hotellides on ka arstikabinet või arsti väljakutse võimalus, ent sellega võivad kaasneda visiiditasud ning muud rahalisi väljamakseid nõudvad protseduurid.

HELISTAMINE

Eestisse helistamine mobiiltelefoniga on suhteliselt kallis, helistamine meie esindajatele on tunduvalt taskukohasem. Neile helistades tuleb alustada numbrist 0, vajadusel Eestist helistades tuleb ette valida Rabat +37, Agadir +8, Marrakesh +4. Rahvusvaheliste kõnede tegemiseks ja välismaal mobiilsideteenuste kasutamiseks peab eelnevalt oma mobiilioperaatorilt tellima rahvusvahelise teenuse. Roaming hinnad on vastavalt mobiilioperaatori hinnakirjale. Nutitelefonide omanikel soovitame eelnevalt tutvuda mobiilioperaatori internetimahu reeglite ja hindadega.

KOJUSÕIT

Sellele infostendile ilmub teie ärasõidupäevale eelneval õhtul hiljemalt kell 20:00 info transfeeri aja kohta. Info saadetakse hotelli peakontorist. Meie esindaja tutvustab teile infotunnis selle lehe ülesehitust ning õpetab leidma vajalikku teavet. Kui soovite ärasõiduaja kohta personaalset sõnumit oma mobiilile, siis sellest saate esindajale teatada infotunnis


KASULIK INFORMATSIOON

Käitumisreeglid

Enamiku avalike kohtade ja religioossete paikade külastamiseks tuleb järgida kindlat riietumisstiili: naistel ja meestel kaetud õlad ja põlved.

Ramadani pühal kuul (islam järgib kuukalendrit, seega algab ramadan erinevatel päevadel) järgivad moslemid rangeid reegleid: päikesetõusust päikeseloojanguni hoiduvad joomisest, söömisest, suitsetamisest, meelelahutusest ning pühenduvad täielikult palvetele. Teiste religioonide järgijad peaksid austama kohalikke usulisi tavasid ning hoiduma joomisest, söömisest, suitsetamisest ja lärmakast meelelahutusest tänavatel. Soovitatav on mitte kanda paljastavaid riideid (kaetud õlad, põlved, kõht jne).

Keelatud on:

 • pildistada ilma vastava loata valitsusasutuste hooneid Marokos, moslemi usku naisi;
 • vanduda moslemite juuresolekul;
 • viibida täiesti alasti, olenemata kellaajast.

Alkohol

Moslemitele on alkoholi tarbimine keelatud. See keeld ei kehti külastajatele kui nad ei tunnista islami usku. Rangelt on keelatud moslemitele alkoholi pakkumine või andmine, samuti auto juhtimine joobes olekus. Mistahes alkohoolsete jookide joomine avalikes kohtades (tänaval, pargis, rannas) on kuritegu ja on karistatav vastavalt riigi seadustele.

Väljaspool hotelle, baare ja restorane on joobes olekus viibimine rangelt keelatud.

Alkohoolseid jooke müüakse vabalt restoranides, hotellides, mõnes supermarketis ja duty free poodides.

Soovitatav on kaasa võtta ka esmatarbe ravimid.

Ärge jooge veekandjate poolt tänavatel pakutavat vett. Ärge jooge kraanivett (sh hotellides). Parem on juua pudelis mineraalvett. Jooge pudelivett, mis on avatud teie juuresolekul.

Poed ja suveniirid

Kõikides suuremates turismilinnades on toidupoed. Peamine suveniiride ja puuviljadega kauplemine toimub turgudel, mis on avatud valgel ajal. Kus hinnasilti pole, saab kaubelda.

Marrakech - rahvuslikud Maroko rõivad, Maroko sallid, vaibad.

Fes - kuld, keraamika, nahk.

Rabat - nahktooted, vaibad.

Essaouira – thuja tooted, nahklambid, rahvariided, maalid.

Kaupluste lahtiolekuajad: 08.30-22.00. Pangad on avatud esmaspäevast reedeni 8.30-16.00. Laupäev ja pühapäev on puhkepäevad.

Jootraha

Marokos armastatakse väga jootraha ning selle jätmine on tavaline kõikjal, kuid on üks eripära. Erinevalt Euroopa riikidest ei saa Marokos jootraha jätta koos arvega, vaid see tuleb anda otse kätte inimesele, kes teid teenindas. Restoranides ja hotellides on kombeks maksta arvele lisaks veel 10% arve summast, isegi kui jootraha on juba lisatud.

Takso

Väikesed taksod - kuni 3 inimest, erksavärvilised autod.

Suured taksod - kuni 6 inimest, sarnased väikebussidega.

Linnade vahel reisimiseks võite kasutada bussi. Pileteid saab osta bussijaamades või juhi käest.

Auto rent

Auto rentimiseks peate olema vanem kui 21 a. ja omama rahvusvahelist juhiluba. Maksud, läbisõit, kindlustus, teede abi poliis ja transpordikulud makstakse eraldi sõltuvalt auto tüübist. Suurtes kuurortpiirkondades on soovitatav auto ette broneerida. Teede märgistus vastab rahvusvahelistele standarditele, liiklusmärgid on kirjutatud araabia ja prantsuse keeles. Liiklus on parempoolne, nagu Eestis. Turvavööd on kohustuslikud.

Elekter

Võrgupinge - 220 või 127V, voolusagedus 50Hz. Prantsuse standardsed pistikupesad.

Toll

Professionaalsete fotoseadmete sisseveol kehtivad piirangud (ei kehti amatöörfotograafia seadmete kohta). Samuti on piiratud alkoholi importimine - riiki võite importida mitte rohkem kui ühe pudeli kanget alkoholi ja ühe pudeli veini, mitte rohkem kui 200 sigaretti, 50 sigarit ja 250 g tubakat.

Kasulikud rakendused Marokos viibimiseks

Méteo Maroc – pakub juurdepääsu reaalajas ilmale ja 5-päevasele prognoosile igal kellaajal.

Laadige alla rakendus Androidile https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobilesoft.meteomarocarabic&pcampaignid=web_share 

Darija dialekt - aitab mõista kõnet, lugeda silte või öelda vajalikke fraase Maroko araabia keeles (dariža dialektis). Olemas on valik valmis fraase, mis aitavad turul hinnas kokku leppida või väljendada armastust ja austust Maroko valitseva dünastia vastu.

Laadige alla Androidi rakendus https://play.google.com/store/apps/details?id=com.darija.darijadialect&pcampaignid=web_share

CTM Mobile on parim viis nutitelefonist CTM-transpordikaartide ostmiseks. Reisige mugavates bussides ja nautige ainulaadset reisikogemust.

Laadige alla Androidi rakendus https://play.google.com/store/apps/details?id=com.travelctm.ctm&pcampaignid=web_share

ONCF TRAFIC on riikliku raudteeameti (ONCF) mobiilirakendus. Teatab reaalajas teeliiklusest ja teie rongi liikumisest.

Laadige alla Androidi rakendus https://play.google.com/store/apps/details?id=ma.oncf.oncftrafic&pcampaignid=web_share

Telefoniside

Turismipiirkondades võib taksofone näha kõikjal. Kasutada saab nii müntide kui kaartidega. Kaartide ostmiseks võib pöörduda igasse kioski või postkontorisse. Helistada saab ka postkontoritest.

Hädaabinumbrid:

 • Politsei – 19
 • Kiirabi - 177
 • Tuletõrje – 15

OLULINE TEAVE

Põhjalikum informatsioon ning selgitused pakettreisi hinnas sisalduvate teenuste kohta on leitavad alajaotusest TEZ TOUR pakettreiside üldinfo ja terminite selgitused.  

SOOVIME TEILE TOREDAT JA MEELDEJÄÄVAT VIIBIMIST MAROKOS!
TEIE TEZ TOUR EESTI

Lohistage lipp soovitud punktile
OK